Գյումրիի Արամ Սարգսյանի անվան մարզադպրոցում, մարտի 30-ին, ժամը 13:00-ի սահմաններում կատարված խուլիգանության փաստի առթիվ մարտի 31-ին քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ Քր. Օր.-ի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով (խուլիգանություն, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կամ կազմակերպված խմբի կողմից): Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացրեց ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից Արմեն Մալխասյանը:
Նրա խոսքով, մարտի 30-ին քննչական գործողություններ են կատարվել, որի շրջանակներում դեպքի վայրի զննության արդյունքում առգրավվել են արնանման հեղուկի հետքեր, վնասված գույք: Հարցաքննվել է նաեւ մարզադպրոցի աշխատակցուհին, դեպքի ականատեսները, Գյումրիի մսի կոմբինատի թաղամասի  բնակիչները: Լրացուցիչ զննվել է նաեւ մարզադպրոցը, ինչպես նաեւ Գյումրիի Լիսինյան փողոցի թիվ 10 շենքի դիմացի տարածքը ու շենքի տակ գտնվող մթերային խանութը:
Ձեռնարկվել են միջոցառումներ նաեւ պարզելու խուլիգանություն կատարած անձանց ինքնությունը: Կատարվում է նախաքննություն:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ մարտի 30-ին ժամը 13-ի սահմաններում 2 խումբ երիտասարդների միջեւ ծեծկռտուք է սկսվել Գյումրիի մսի կոմբինատ թաղամասում: Ծեծկռտուքը տեղի է ունեցել թիվ 34 ընտրատարածքի մեջ մտնող այդ թաղամասում ՀՀԿ-ի եւ ԲՀԿ-ի օգտին ձայներ հավաքող երիտասարդների միջեւ։ Նախնական տեղեկություններով, հնչել են նաեւ կրակոցներ:

По факту хулиганства, совершенного в спортивной школе им. Арама Саркисяна в Гюмри 30 марта в пределах 13:00, возбуждено уголовное дело по признакам п.1 ч.3 статьи №258 УК Армении (хулиганство, совершенное группой лиц или организованной группой). Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am заявил сотрудник пресс-службы Полиции Армен Малхасян.
По его словам, в результате проведенных 30 марта следственных мероприятий на месте происшествия были обнаружены следы жидкости, напоминающей кровь, поврежденное имущество. Были опрошены сотрудники спортшколы, очевидцы, местные жители.
Ведутся работы по установлению личностей участников инцидента.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, в Гюмри 30 марта в пределах 13:00 между двумя группами молодых людей произошла драка. Участниками потасовки были молодые люди, «собиравшие голоса» в пользу правящей Республиканской партии Армении, с одной стороны, и входящей в правящую коалицию «Процветающей Армении», с другой. По предварительным данным, были слышны выстрелы.