«Թուրքական իշխանությունների՝ Գալիպոլիի ճակատամարտի 100-ամյակի միջոցառումների օրը փոխելու որոշումը կարող է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի առիթով նախաձեռնությունները խափանելու փորձ լինել…
Պալյանը նաեւ հիշեցրել է, որ Ախալքալաքում նախատեսվում է նոր Արդարադատության տուն կառուցել, որը կազատի տարածաշրջանի բնակիչներին փաստաթղթեր ներկայացնելու համար Թբիլիսի մեկնելու անհրաժեշտությունից...
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էին «Այբ» կրթական հիմնադրամի համահիմնադիր Աշոտ Ասլանյանը եւ խորհրդի նախագահ Արտաշես Շիրիկյանը, քննարկվել են Արցախի պատմությանը, ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը...

Преступления Камбоджи, Руанды, Дарфура, а также то, что сейчас творит «Исламистское государство», свидетельство одного – безнаказанность и политика отрицания становятся причиной новых геноцидов...
Суд рассматривал события почти двухлетней давности, когда после отстранения от власти ассоциации «Братья-мусульмане» исламисты и их сторонники начали устраивать беспорядки по всей стране и провоцировать насилие...
Президент Саакян отметил, что армянский народ испытывает особое уважение в Вудро Вильсону, высоко оценивая его политическое и гуманитарное наследие...