«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Քննչական կոմիտեի տարածած տեսանյութը՝ հայ քննիչների կողմից Գյումրիի սպանդի հիմնական կասկածյալ Վալերի Պերմյակովի առաջին հարցաքննության մասին, հսկայական հետաքրքրություն է առաջացրել հանրության շրջանում։
Մեկ օրվա ընթացքում տեսանյութը վաստակել է 279 հազար դիտում, ինչը այնքան էլ հաճախ հանդիպող երեւույթ չէ հայկական համացանցում։ Նկատելի է սակայն, որ հայ հանրությունը զարմացած է, որ ի դեմս Պերմյակովի ոչ թե մարդակեր հրեշ է տեսնում, այլ սովորական 20 տարեկան տղայի, ով առաջին հայացքից չի տարբերվում հազարավոր ուրիշներից»։

YEREVAN. – The video which the Investigative Committee of Armenia had released the previous day, and on the Armenian investigators’ first interrogation of Russian soldier Valery Permyakov, who is the accused in the recent murder in Gyumri city, has gone viral among the public, Haykakan Zhamanak daily reported.
“The video has had 279 thousand views in one day, which is not such a frequent occurrence on the Armenian Internet.
“It is noticeable, however, that the Armenian community is surprised that it is not seeing a cannibal monster, but rather an ordinary 20-year-old boy in Permyakov, who at first glance does not differ from thousands of others,” Haykakan Zhamanak wrote.