«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Քննչական կոմիտեի տարածած տեսանյութը՝ հայ քննիչների կողմից Գյումրիի սպանդի հիմնական կասկածյալ Վալերի Պերմյակովի առաջին հարցաքննության մասին, հսկայական հետաքրքրություն է առաջացրել հանրության շրջանում։
Մեկ օրվա ընթացքում տեսանյութը վաստակել է 279 հազար դիտում, ինչը այնքան էլ հաճախ հանդիպող երեւույթ չէ հայկական համացանցում։ Նկատելի է սակայն, որ հայ հանրությունը զարմացած է, որ ի դեմս Պերմյակովի ոչ թե մարդակեր հրեշ է տեսնում, այլ սովորական 20 տարեկան տղայի, ով առաջին հայացքից չի տարբերվում հազարավոր ուրիշներից»։

Распространенная Следственным комитетом Армении видеозапись отрывка допроса Валерия Пермякова, проведенного армянскими следователями, вызвала большой интерес среди армянской общественности. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак».
«За сутки зарегистрировано 279 тысяч просмотров, что не такое частое явление в армянской части Интернет-сообщества. Однако заметно, что армянская общественность удивлена тем, что в лице Пермякова предстает не чудовище, а обычный 20-летний парень, на первый взгляд ничем не отличающийся от тысяч сверстников», - пишет «Айкакан жаманак».