«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մինչ հայ հանրությունը հետաքրքրվում է, թե ինչով է զբաղված եւ երբ է վերադառնալու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, իսկ «Ժառանգության» աչքը ջուր կտրեց իր առաջնորդի ճամփին, որ գա եւ ասի, թե ով է ճիշտ, եւ ինչ դիրքորոշում բռնեն նախագահական այցելած երկու «ռենեգատների» նկատմամբ, ինքը՝ առաջնորդը, պարզվում է, Լոս Անջելեսում ֆիլմ է նկարում: Նա ցեղասպանությանը նվիրված «1915» ֆիլմի «գործադիր պրոդյուսերն» է:
Ֆիլմի ռեժիսորներն են որդին՝ Կարին Հովհաննիսյանը եւ Ալեք Մուհիբյանը, երաժշտության հեղինակը՝ Սերժ Թանկյանը: Ֆիլմը նախատեսվում է ցուցադրել ԱՄՆ-ում եւ Հայաստանում՝ սկսած ապրիլի 17-ից»:

Покуда армянская общественность задается вопросом, где лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян, чем занят и когда возвратится, а члены партии с нетерпением ожидают возвращение руководителя, чтобы он рассудил, кто прав, а кто неправ в вопросе встречи с президентом, Ованнисян, оказывается, снимает фильм. Как пишет газета «Грапарак», съемки проходят в Лос-Анджелесе. Оказывается, Раффи Ованнисян выступил в роли «исполнительного продюсера» фильма «1915», посвященного Геноциду армян.
Согласно изданию, режиссеры фильма – сын Раффи Ованнисяна, Карин, а также Алек Мухибян. Композитор Серж Танкян. Фильм будет готов к показу с 17 апреля в США и Армении.