«Չորրորդ իշխանություն» թերթը գրում է. «Պարզվում է, Հայաստանը նաեւ Ադրբեջանից է ապրանքներ ներմուծում: Ճիշտ է, ներմուծման ծավալները շատ քիչ են, սակայն՝ փաստն ինքնին հատկանշական է: Ադրբեջանից Հայաստան ներմուծելը երեւում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության մաքսային ծառայության՝ 2014թ. հաշվետվության մեջ, համաձայն որի՝ ներմուծվել է 3.2քմ մակերեսով 600 դոլար արժողության ապրանք:
Ենթադրվում է, որ ներմուծվել է գորգ: Ի դեպ, Հայաստանն Ադրբեջանից գորգեր էր ներմուծել նաեւ 2011 թ. այն ժամանակ՝ 29.9 քմ չափով, 8.5 հազար դոլար արժողությամբ»:

YEREVAN. – It turns out that the Republic of Armenia (RA) imports goods from Azerbaijan as well, reported Chorrord Ishkhanutyun daily.
“It is true, [that] the volumes of import are very little, however, the fact itself is noteworthy.
“Importing from Azerbaijan to Armenia is shown in the 2014 report of the Customs Service of the RA Ministry of Finance, according to which a product with a surface area of 3.2 square meters [and] worth 600 [US] dollars has been imported.
“It is believed that a carpet was imported. By the way, Armenia had imported carpets from Azerbaijan also in 2011; at that time, 29.9 square meters in size, [and] worth 8,500 dollars,” wrote Chorrord Ishkhanutyun.