«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Դիվանագիտական մեր աղբյուրները հայտնում են, որ Սերժ Սարգսյանը մեկնելու է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու Նյու Յորքում սեպտեմբերի 25-27-ին տեղի ունենալիք ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 70-րդ նստաշրջանին։
Երեկ մեր թղթակիցը Սերժ Սարգսյանի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Հակոբյանին խնդրել է հաստատել կամ հերքել սույն տեղեկությունը։ Նա պատասխանել է. «Այս պահին ոչինչ ասել չեմ կարող»։ Մեր աղբյուրները հայտնում են, որ Նյու Յորքում հնարավոր է տեղի ունենա Սարգսյան-Ալիեւ հանդիպում, թեպետ ադրբեջանական կողմը առայժմ որեւէ հայտարարություն չի արել Ալիեւի Նյու Յորք գնալու կամ չգնալու մասին։ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն այս ընթացքում ջանք չէին խնայում Սարգսյան-Ալիեւ հանդիպում կազմակերպելու համար։
Նման մակարդակով վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2014թ. հոկտեմբերի 27-ին, Փարիզում. Ֆրանսիայի նախագահ Օլանդի միջնորդությամբ։ ՄԽ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը նախօրեին հույս էր հայտնել, որ Սարգսյանն ու Ալիեւը կհամաձայնեն հանդիպել մինչեւ տարեվերջ, թեեւ, քաղաքագետների կանխատեսումներով, Ալիեւը դժվար թե ԱՄՆ գնա»:

YEREVAN. – Diplomatic sources of Haykakan Zhamanak daily report that the President of Armenia, Serzh Sargsyan, will travel to the US to participate in the 70th Regular Session of the United Nations General Assembly, which will be held in New York City between Friday and Sunday, reported the daily.
“Our sources inform that a Sargsyan-[Azerbaijan President Ilham] Aliyev meeting [also] might take place in New York, albeit the Azerbaijani side has made no statement so far on whether or not Aliyev will go to New York.
“The last meeting at such a level took place on October 27, 2014 in Paris, by the mediation of French President [François] Hollande.
“Political scientists predict[, however,] that Aliyev is unlikely to go to the US,” wrote Haykakan Zhamanak.