«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Դիվանագիտական մեր աղբյուրները հայտնում են, որ Սերժ Սարգսյանը մեկնելու է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու Նյու Յորքում սեպտեմբերի 25-27-ին տեղի ունենալիք ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 70-րդ նստաշրջանին։
Երեկ մեր թղթակիցը Սերժ Սարգսյանի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Հակոբյանին խնդրել է հաստատել կամ հերքել սույն տեղեկությունը։ Նա պատասխանել է. «Այս պահին ոչինչ ասել չեմ կարող»։ Մեր աղբյուրները հայտնում են, որ Նյու Յորքում հնարավոր է տեղի ունենա Սարգսյան-Ալիեւ հանդիպում, թեպետ ադրբեջանական կողմը առայժմ որեւէ հայտարարություն չի արել Ալիեւի Նյու Յորք գնալու կամ չգնալու մասին։ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն այս ընթացքում ջանք չէին խնայում Սարգսյան-Ալիեւ հանդիպում կազմակերպելու համար։
Նման մակարդակով վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2014թ. հոկտեմբերի 27-ին, Փարիզում. Ֆրանսիայի նախագահ Օլանդի միջնորդությամբ։ ՄԽ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը նախօրեին հույս էր հայտնել, որ Սարգսյանն ու Ալիեւը կհամաձայնեն հանդիպել մինչեւ տարեվերջ, թեեւ, քաղաքագետների կանխատեսումներով, Ալիեւը դժվար թե ԱՄՆ գնա»:

Президент Армении Серж Саргсян отбудет в Соединенные Штаты Америки для участия в 70-ой сессии Генеральной ассамблеи ООН, которая пройдет 25 – 27 сентября. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак», ссылаясь на свои дипломатические источники.
«Вчера наш корреспондент попросил пресс-секретаря Сержа Саргсяна Владимира Акопяна подтвердить или опровергнуть данную информацию. Он ответил: «На данный момент ничего сказать не могу». Как передают наши источники, возможно, в Нью-Йорке состоится встреча Саргсян – Алиев, хотя азербайджанская сторона также не распространяла какой-либо официальной информации о визите своего президента в США. Сопредседатели Минской группы ОБСЕ в последнее время не жалели усилий для организации встречи Саргсян – Алиев. Последняя встреча на таком уровне прошла 27 октября 2014 года в Париже при посредничестве президента Франции Франсуа Олланда. На днях американский сопредседатель МГ ОБСЕ Джеймс Уорлик выразил надежду, что Саргсян и Алиев согласятся встретиться до конца года. Хотя, по мнению экспертов, Алиев вряд ли поедет в США», - отмечает «Айкакан жаманак».