«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակությանը ձայնի իրավունքից  զրկելու համար նախօրեին Ստրասբուրգում ընդունված հակահայ բանաձեւում մեծ տեղ է թողնված, որն ադրբեջանական պատվիրակությունն առաջիկայում թերեւս մեծ ջանասիրությամբ կօգտագործի:
Դատելով բանաձեւի տապալման առնչությամբ Ադրբեջանի ԶԼՄ-ների հիստերիկ արձագանքից, պաշտոնական Բաքուն նոր գրոհ է կազմակերպելու Հայաստանի դեմ: Նման մտավախություն ունեն մեր պատվիրակության անդամները:
Սարսանգի ջրամբարի վերաբերյալ բանաձեւի 8-րդ կետում խստորեն դատապարտելով ՀՀ պատվիրակության եւ ՀՀ իշխանությունների կողմից համագործակցության բացակայությունը զեկույցի պատրաստման գործում, Վեհաժողովը համարում է, որ նման պահվածքն անհամատեղելի է Եվրոպայի խորհրդի լիիրավ անդամ հանդիսացող երկրի պարտավորությունների եւ հանձնառությունների հետ:
«Վեհաժողովը կդիտարկի, թե ինչ միջոցներ է պետք ձեռնարկել այս եւ նման այլ դեպքերում, որոնք կարող են ծագել խորհրդարանականների պաշտոնավարման ժամկետներում»,-գրված է բանաձեւում»:

YEREVAN. – A huge place is left in the anti-Armenian resolution, which was adopted in Strasbourg on Tuesday, to deprive the Armenian delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) of the right to vote, and the Azerbaijani delegation will probably use this opportunity with great efforts, according to Haykakan Zhamanak daily.
“Judging by the hysterical reaction of Azerbaijani media regarding the failure of the resolution, Baku will launch a new attack against Armenia. The members of our [i.e. Armenian] delegation have such a concern.
‘“The Assembly firmly condemns the lack of co-operation of the Armenian parliamentary delegation and the Armenian authorities during the preparation of this report. The Assembly regards such behaviour as inconsistent with the obligations and commitments of a country which is a full member of the Council of Europe. The Assembly will consider what measures to take in this case and in any similar cases which may arise during the terms of office of its parliamentarians,’ reads Section 8 of the resolution on the Sarsang Reservoir,” Haykakan Zhamanak wrote.