Թերթը գրում է, որ ՀՀԿ Գործադիր մարմնի նիստում ՀՀ եւ ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը երկար խոսել է ներքաղաքական իրավիճակի եւ ԲՀԿ-ի հետ ունեցած կոնսուլտացիոն հանդիպումների մասին:
«Նիստին ներկա հանրապետականների վկայությամբ` Սերժ Սարգսյանը նեղսրտած եւ խիստ զայրացած է եղել: Նա մի քանի անգամ կրկնել է, որ այժմ իրենք մենակ են մնացել, եւ մեղադրել է կուսակիցներին շատ խոսելու եւ ոչինչ չանելու մեջ:
«Փաստորեն, մարդկանց դժգոհությունները մեզանից արդարացի են, իրավունք ունեն դժգոհելու»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:
Ի դեպ, ի տարբերություն Գործադիր մարմնի նախորդ նիստի, այս անգամ Սերժ Սարգսյանը լրագրողների հետ բացարձակ չշփվեց եւ ինչպես արագ մտավ ՀՀԿ-ի շենք, այնպես էլ արագ հեռացավ»,- գրում է «Երկիրը»:

YEREVAN. – During the Republican Party of Armenia (RPA) Executive Body session on Thursday, President and RPA leader Serzh Sargsyan spoke long about the domestic political situation and the consolidation meetings with the Prosperous Armenia Party, Yerkir daily writes.
“According to the Republicans in attendance to the session, Serzh Sargsyan was irritated and very angry. He repeated several times that now they are left all alone, and he blamed the fellow Party members for talking a lot but doing nothing.
‘In fact, the people’s discontentment of us is justified; they have a right to complain,’ Sargsyan said.
Incidentally, unlike the Executive Body’s previous session, this time Serzh Sargsyan did not at all speak with news reporters, and he left the RPA building as quickly as he entered it,” Yerkir writes.