Լավատեղյակ աղբյուրները հայտնում են, որ հուլիսի 24-ին արտառոց դեպք է գրանցվել «Զվարթնոց» օդանավակայանում. մի աղջիկ «թմրեցնող կոնֆետներ» է բերել Հայաստան:
Ըստ «Ժողովուրդ»-ի տեղեկությունների՝ հուլիսի 23-ին Հռիփսիմեն իր ամուսնու՝ Արտակի ցուցումով մեկնել է Սանկտ-Պետերբուրգ՝ այնտեղից ամուսնու ընկեր Ասատուրից թմրանյութ բերելու համար: Թռիչքն ու վայրէջքը բարեհաջող են անցել, միայն թե չի հաջողվել թմրանյութը նպատակին հասցնել:
Թեեւ Հռիփսիմեն թմրանյութը բավականին խնամքով փաթեթավորել է կոնֆետի թղթերի մեջ, որպեսզի այն մատուցի որպես ռուսական շոկոլադ, սակայն միայն մաքսային հսկողություն իրականացնողներն են խաբվել:
Օդանավակայանում հայտնաբերվել է, որ կոնֆետներն ամենեւին էլ «Միշկա» կամ «Ալյոնուշկա» չեն: Զույգն այժմ գտնվում է իրավապահների հսկողության տակ:

YEREVAN.- Drugs were illegally transported to Armenia were found at Yerevan’s Zvartnots airport on July 24. A woman brought drugs in candy, reliable sources told Zhoghovurd daily.
The source told a girl named Hripsime went to Saint Petersburg on July 23 under the instruction of her husband. She had to meet with her husband’s friend Asatur who gave her drugs. The drugs were packed into candy paper. Hripsime managed to take them out of Russia but was caught at Zvartnots airport. The woman and her husband are under the control of law enforcers.