Թերթը գրում է, թե Մարտունու տարածաշրջանում գրանցվել է սիբիրախտով հիվանդացության եւս մեկ կասկածելի դեպք: Հիվանդը հոսպիտալացված է, նրա վիճակը բժիշկները գնահատել են բավարար:
Սիբիրյան խոցին բնորոշ ախտանշաններով կասկածելի բոլոր դեպքերը` բացառությամբ վերջինի, արդեն բուժվել են: Բակային համայցերի ընթացքում արձանագրված կասկածելի 55 դեպքից 10-ը լաբորատոր հետազոտությունների արդյունքում հաստատվել է: Կեղծ նախանշաններ չեն եղել, քանի որ սիբիրյան խոցի վերքը տարբերվում է: Բացի դրանից` բնակչությունն այնքան իրազեկված ու վախեցած է, որ ամեն մի տարօրինակ նախանշանի համար դիմում է բժշկի:
Սննդամթերքի անվտանգության պետական տեսչության մամուլի քարտուղար Բաբկեն Պիպոյանը նշեց, որ կենդանիների սիբիրախտի նոր դեպքեր չեն գրանցվել, ինչի շնորհիվ մսամթերքի վաճառակետերից արդեն հանվել է վերահսկողությունը: Հիվանդության պատճառով շուրջ 2 ամիս մսամթերքի վաճառակետերը վերահսկողության տակ էին:

В Мартунийском регионе Гегаркуникской области Армении зафиксирован еще один случай с подозрением на заражение сибирской язвой. Больной госпитализирован, его состояние врачи оценивают как удовлетворительное. Об этом сообщает газета «Айоц ашхар».
«Все больные с подозрением на сибирскую язву, за исключением последнего случая, уже выздоровели. Всего из 55 подозрительных случаев лабораторно подтвердились 10. Население настолько хорошо информировано и напугано, что при любом подозрительном симптоме сразу обращается к врачу. Пресс-секретарь Государственной инспекции безопасности продуктов питания Бабкен Пипоян отметил, что новых случаев заражения скота сибирской язвой не зарегистрировано, в результате чего уже снят специальный контроль над  торговыми точками по продаже мяса. Он осуществлялся порядка двух месяцев», - отмечает издание.