«Հայաստանի նախագահի նստավայրը կոնյակի հերթական մեծ խմբաքանակն է գնել։ Օրերս ՀՀ պետական բյուջեից 1 մլն դրամից մի փոքր պակաս գումար է տրամադրվել «Պեռնո Ռիկար» ընկերությունից կոնյակ գնելու համար, գրում է «Ժողովուրդ» թերթը:։ Ինչպես փաստում են «Ժողովուրդ»–ի տրամադրության տակ հայտնված փաստաթղթերը, այդ գումարով նախագահի նստավայրը գնել է 39 հատ 0.7 լիտր տարողության 20 տարեկան «Նաիրի» կոնյակ։
«Հիշեցնենք, որ ամեն ամիս նախագահականը մոտ 1 մլն դրամի կոնյակ է գնում ու եթե դա վերածենք լիտրերի, ապա կստացվի, որ նախագահականում ամեն ամիս միջինը 25-30 լիտր կոնյակ են խմում, այն էլ, ոչ ավել, ոչ պակաս, 20 տարեկան «Նաիրի»։ Մնում է միայն զարմանալ, թե նախագահականում այդքան կոնյակն ինչպես է խմվում»,– գրում է թերթը։

YEREVAN. – The Office of the President of Armenia purchased another large quantity of brandy, Zhoghovurd daily reports.
“A bit less than 1 million drams [approx. $2,410] was allocated from the state budget to buy brandy. With this amount, the Office of the President bought 39 bottles of 0.7-liter 20-year-old brandy.
“To note, the Presidential office purchases about 1 million drams worth of brandy each month, and if we convert this into liters, it would turn out that an average of 25-30 liters of brandy is consumed at the Presidential office each month, and no more, no less than 20-year-old [brandy],” Zhoghovurd writes.