«Հրապարակը» գրում է, թե Արարատի քաղաքապետ Աբրահամ Բաբայանի մահից հետո այստեղ նոր ընտրություններ կանցկացվեն: Նախկին քաղաքապետ Հակոբ Թովմասյանը չի բացառում իր թեկնածության առաջադրումը: «Դեռեւս հստակ չէ, ոչ կարող եմ ասել, թե կառաջադրվեմ, ոչ չեմ առաջադրվի»,- երեկ մեր լրագրողին հայտնել է նա:
Հիշեցնենք, որ 2011թ. անկուսակցական Հակոբ Թովմասյանն առաջադրել էր թեկնածությունը, սակայն ընտրություններից մեկ օր առաջ ինքնաբացարկ էր հայտնել եւ կոչ արել իր համակիրներին չմասնակցել ընտրություններին, սակայն նրա անունը մնացել էր ցուցակում, եւ նրա օգտին քվեարկողներ էլ էին եղել. ստացել էր 230 քվե:
Դեռ այն ժամանակ խոսվում էր, թե Թովմասյանին գաղտնի աջակցում է ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Ի դեպ, նաեւ տեղեկություններ են շրջում, որ Աբրահամյանը ցանկանում է Արարատի քաղաքապետ դարձնել իր որդուն՝ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի փեսա Արգամ Աբրահամյանին:

После смерти мэра города Арарат Абрама Бабаяна будут проведены новые выборы. Об этом пишет газета «Грапарак». Бывший мэр Акоп Товмасян не исключает выдвижение своей кандидатуры. «Пока не ясно, не могу сказать, буду баллотироваться или нет»,– сказал он 16 августа корреспонденту «Грапарак».
Напомним, что в 2011 году беспартийный Акоп Товмасян выдвинул свою кандидатуру, однако за день до выборов заявил самоотвод и призвал своих сторонников не участвовать в выборах. Тем не менее, его имя осталось в списке, и за него проголосовали 230 избирателей.
Еще тогда говорилось о том, что Товмасяна тайно поддерживает председатель Национального Собрания Армении Овик Абрамян. Кстати, муссируются также слухи о том, что Абрамян хочет сделать мэром Арарата своего сына Аргама Абрамяна – зятя председателя партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна.