«Ժամանակի» տեղեկություններով` ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի այցի ժամանակ եւ նախատեսվում է Գյումրիի փողոցները լցնել մարդկանցով, ովքեր անցնելուց պետք է ողջունեն նրան:
«Ավելին, չնայած դեռ հստակ չէ, թե Պուտինը որ ճանապարհով է անցնելու, սակայն մեր աղբյուրի փոխանցմամբ,  երկու տարբերակ կա, եւ ապահովության համար այդ երկու ճանապարհն էլ ամբողջությամբ պետք է ծածկված լինի մարդկանցով:
Մասնավորապես արդեն իսկ ոտքի են հանվել դպրոցների բարձր դասարանների աշակերտները, բոլոր ուսուցիչները, սպորտդպրոցների մարզիկները եւ, բնականաբար, բոլոր պետական հիմնարկների աշխատակիցները»,- գրում է թերթը։

YEREVAN. – Zhamanak daily has learned that, during Russian President Vladimir Putin’s visit to Armenia’s Gyumri city, it is planned to fill the city streets with people who will welcome Putin as he passes by.
“What is more, even though it yet unclear as to which road Putin will pass through, according to our source, there are two options and, to make sure, both of these roads will have to be completely filled with people.
“Specifically, higher-grade schoolchildren, all teachers, sports schools’ athletes and, naturally, the employees of all state-run institutions already have been made aware,” Zhamanak writes.