«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Այն բանից հետո, երբ տոնավաճառների աշխատողները բողոքի ակցիա էին անում Շրջանառության հարկի դեմ, ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորներն իրար հերթ չտալով ելույթներ էին ունենում բողոքավոր ցուցարարների առաջ։
Նրանք նաեւ հանդես էին գալիս առաջամարտիկի դերում՝ այդ հարցով արտահերթ նիստ հրավիրելու գործում։ Երեկ երեկոյան, սակայն, ընդամենը 37 պատգամավոր գրանցվեց, եւ քվորումի բացակայության պատճառով արտահերթ նիստը չկայացավ։ ԲՀԿ խմբակցությունը տվեց ոչ ավելի, ոչ պակաս՝ 14 բացակա։ Ընդ որում՝ եթե Նաիրա Զոհրաբյանն ու Վահե Հովհաննիսյանը Ստրասբուրգում են, ապա ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորներ Վարդան Օսկանյանը, Գրիգորի Մարգարյանը, Դավիթ Քոչարյանը, Մուշեղ Պետոյանը, Ռուստամ Գասպարյանը, Կարո Կարապետյանը, Արշակ Մխիթարյանը, Հրանտ Դավթյանը, Արագած Ախոյանը, Արայիկ Աղաբաբյանը ցերեկը մասնակցում էին ԱԺ-ի աշխատանքներին, իսկ երեկոյան արդեն չեկան գրանցվելու։
Հետաքրքիրն այն է, որ ս/թ. հունիսի 20-ին ԲՀԿ խմբակցությունը ողջ կազմով «կողմ» էր քվեարկել օրենքի այս նախագծին, որի դեմ հիմա սաստիկ ձեւով պայքարում է։ Փաստորեն, այս դեպքում էլ՝ կողմ ըլլալով դեմ են»։

После того, как торговцы ярмарок начали свои акции протеста в связи со вступлением в силу нового закона «О налоге с оборота», депутаты парламента от партии «Процветающая Армения», тесня друг друга, стали выступать с пламенными речами в их поддержку, в том числе на самих массовых мероприятиях. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак», обращая внимание на противоречия в политике вышеуказанной партии.
«Они также оказались в первых рядах тех, кто стал требовать проведения внеочередного заседания парламента по этому вопросу. Однако накануне вечером зарегистрировались лишь 37 депутатов, и из-за отсутствия кворума внеочередное заседание Национального Собрания не состоялось. Примечательно, что из фракции «Процветающей Армении» отсутствовали 14 депутатов. Причем, если Наира Зограбян и Ваге Ованнисян находятся на сессии ПАСЕ в Страсбурге, то депутаты фракции «ПА» Вардан Осканян, Григорий Маркарян, Давид Кочарян, Мушег Петоян, Рустам Гаспарян, Каро Карапетян, Аршак Мхитарян, Грант Давтян, Арагац Ахоян, Араик Агабабян днем принимали участие  в работе Национального Собрания, а вечером их уже не было. Еще более характерным является то обстоятельство, что 20 июня сего года фракция «Процветающей Армении» в полном составе проголосовала за законопроект о внесении изменений в закон «О налоге с оборота», а сейчас так активно выступает против», - отмечает «Айкакан жаманак».