Մշտապես սկանդալներում հայտնվող հոլիվուդյան դերասանուհի Լինդսի Լոհանը հիվանդանոց է տեղափոխվել ամերիկյան Քալիֆորնիա նահանգում ավտոճանապարհային պատահարից հետո։
TMZ.com կայքում հրապարակված լուսանկարներից դատելով՝ Լոհանի Porsche մեքենան բախվել է բեռնատարին հետեւից, ընդ որում բախման ժամանակ  ավելի շատ տուժել է առջեւի ուղեւորի կողմը։ Աստղի հետ մեքենայում գտնվել է եւս մեկ մարդ։ Նա նույնպես հիվանդանոց է տեղափոխվել, հայտնում է «Ռոսիյսկայա գազետան»:
Դերասանուհու վիճակի եւ վնասվածքների ծանրության մասին տեղեկատվություն չկա։
26-ամյա Լոհանը վերջերս հաճախ է հայտնվել ուշադրության կենտրոնում՝ տարբեր պատահարների առնչությամբ։ 2007 թվականին նրան դատապարտել էին 3 տարվա պայմանական ազատազրկման՝ ոչ սթափ վիճակում երկու անգամ վարելու համար, հետագայում այդ ժամկետը երկարացվել էր  եւս մեկ տարով։ 2011 թվականին զարդ գողանալու համար դերասանուհուն դատապարտել էին  պայմանական կալանքի, որը նա պարտավոր էր կրրել հասարակական աշխատանքներ կատարելով։

Постоянно попадающая в скандал голливудская актриса Линдси Лохан госпитализирована после ДТП в американском штате Калифорния.
Судя по фотографиям, опубликованным на портале TMZ.com, автомобиль Лохан Porsche въехал в грузовик сзади, причем в столкновении больше пострадала сторона переднего пассажира. Вместе со звездой в автомобиле находился еще один человек. Он также доставлен в больницу, сообщает «Российская газета».
Информации о состоянии актрисы и о тяжести полученных травм нет.
26-летняя Лохан в последнее время часто оказывалась в центре внимания из-за различных инцидентов. В 2007 году ее приговорили к трем годам условного заключения за два случая вождения в нетрезвом виде, позже этот срок был продлен еще на год. За кражу ожерелья в 2011 году актрису приговорили к условному заключению, которое она обязана была отбывать на общественных работах.