Թերթի ունեցած հավաստի տեղեկություններով, այսօր ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայություն հարցաքննության է հրավիրվել «Սիվիլիթաս» հիմնադրամի տնօրեն Սալբի Ղազարյանը:
«Սիվիլիթաս»-ի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումները ցույց են տալիս, որ իշխանությունները Օսկանյանին չեզոքացնելու հարցում վճռական են տրամադրված: Եւ այն, որ երեկ «Սիվիլիթաս»-ի ղեկավարությունը հյուրընկալել է 4 օտարերկրյա դեսպաններին, ցույց է տալիս, որ այդ հաստատությունում լուրջ անհանգստություն կա: Ընդ որում հայտնի չէ՝ դեսպաններն իրենց նախաձեռնությամբ են գնացել, թե «Սիվիլիթաս»-ն է SOS հնչեցրել:
Հիշեցնենք, որ «Սիվիլիթաս» հիմնադրամը մեղադրվում է փողերի լվացման եւ հարկերից խուսափելու մեջ»,- գրում է թերթը:

Директор фонда «Сивилитас» Салби Казарян приглашена 15 июня на допрос в Службу национальной безопасности Армении. Об этом сообщает газета  «Жоховурд».
«Ситуация вокруг «Сивилитаса» показывает, что власти настроены решительно в вопросе нейтрализации Вардана Осканяна. И состоявшаяся накануне встреча руководства фонда с четырьмя зарубежными послами  показывает, что в этой структуре серьезно обеспокоены. Неизвестно, явились ли послы на встречу по своему почину или откликнулись на призыв SOS.
Напомним, что в СНБ возбуждено уголовное дело по обвинению в отмывании денег и уклонении от уплаты налогов», - отмечает «Жоховурд».