Հայաստանի ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով, հուլիսի 23-ին, երկօրյա պաշտոնական այցով  Հայաստան կժամանի Ռուսաստանի Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինի գլխավորած պատվիրակությունը:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի ընթացքում Սերգեյ Նարիշկինն ու պատվիրակության անդամները հանդիպումեր կունենան ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հետ: ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայում ՌԴ Պետդումայի նախագահը հանդիպում կունենա գիտության ոլորտի ներկայացուցիչների հետ եւ հանդես կգա ելույթով:
ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի պատվիրակության անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:

По приглашению главы армянского парламента Овика Абрамяна, с двухдневным официальным визитом в Армению 23 июля прибудет председатель Государственной Думы России Сергей Нарышкин.
Как сообщили Новости Армении- NEWS.am в пресс-службе парламента, в ходе визита Нарышкин и члены возглавляемой им делегации встретятся с президентом Армении Сержем Саргсяном, спикером парламента  Овиком Абрамяном и  премьер-министром Тиграном Саркисяном.
В Национальной Академии наук Армении  Сергей Нарышкин встретится с представителями науки и выступит с докладом.
Члены делегации ГД ФС РФ посетят Цицернакаберд, где возложат венок к мемориалу жертв  Геноцида армян.