Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 4-ին ընդունել է Գերմանիայի Բրանդենբուրգի երկրամասի խորհրդարանի մի խումբ անդամների, ովքերԱրցախում են գտնվում դիտորդական առաքելությամբ:
Վարչապետը ողջունել է նրանց որոշումն այցելելու Արցախ եւ համոզմունք հայտնել, որ այն սկիզբն է հետագա արդյունավետ համագործակցության:
Գործադիրի ղեկավարը կարեւորել է պարբերական շփումների նշանակությունը՝ փոխադարձ հետաքրքրության հարցերի շուրջ համատեղ ծրագրեր իրագործելու տեսանկյունից:
Հյուրերը ներկայացրել են իրենց տպավորությունները մայիսի 3-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ՝ դրանք համարելով ժողովրդավարության սկզբունքներին ամբողջությամբ համապատասխանող: Կողմերը կոնկրետ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել հետագա համագործակցության վերաբերյալ:

Премьер-министр Нагорного Карабаха Ара Арутюнян принял 4 мая группу парламентариев земли Бранденбург Германии. Законодатели находятся в Степанакерте в рамках наблюдательской миссии на парламентских выборах 3 мая.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства НКР, приветствуя инициативу парламентариев приехать в Нагорный Карабах в рамках наблюдательской миссии, Ара Арутюнян подчеркнул, что это может стать основой для дальнейшего плодотворного сотрудничества. Премьер отметил важность контактов для осуществления в дальнейшем совместных программ.
В свою очередь, германские парламентарии представили свои впечатления от выборов, подчеркнув их хорошую организацию и соответствие демократическим принципам. Стороны достигли конкретных договоренностей по поводу дальнейшего сотрудничества.