Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 4-ին ընդունել է Գերմանիայի Բրանդենբուրգի երկրամասի խորհրդարանի մի խումբ անդամների, ովքերԱրցախում են գտնվում դիտորդական առաքելությամբ:
Վարչապետը ողջունել է նրանց որոշումն այցելելու Արցախ եւ համոզմունք հայտնել, որ այն սկիզբն է հետագա արդյունավետ համագործակցության:
Գործադիրի ղեկավարը կարեւորել է պարբերական շփումների նշանակությունը՝ փոխադարձ հետաքրքրության հարցերի շուրջ համատեղ ծրագրեր իրագործելու տեսանկյունից:
Հյուրերը ներկայացրել են իրենց տպավորությունները մայիսի 3-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ՝ դրանք համարելով ժողովրդավարության սկզբունքներին ամբողջությամբ համապատասխանող: Կողմերը կոնկրետ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել հետագա համագործակցության վերաբերյալ:

The Prime Minister of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR; Artsakh), Arayik Harutyunyan, on Monday received a group of members from the Landtag (parliament) of the State of Brandenburg in Germany.
The German MPs are in the NKR along the lines of an observation mission to monitor Sunday’s parliamentary election in Artsakh.
First, Harutyunyan welcomed the guests’ decision to visit Karabakh, and expressed a conviction that this trip will be the beginning of productive cooperation. The PM also underscored the importance of regular contacts in terms of implementing joint projects.
The members of the Brandenburg parliament, for their part, shared their impressions of Sunday’s election in the NKR, and considered this voting to be in full compliance with the precepts of democracy.