Քաղաքացի Նարինե Ղ.-ն ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2015 թվականի ապրիլի 25-ին՝ ժամը 18:00-ի սահմաններում, ինքը եւ դուստրը ցանկացել են մասնակցել երաժիշտ Սերժ Թանկյանի մամուլի ասուլիսին, սակայն ոստիկանության աշխատակիցները խոչընդոտել են եւ իր նկատմամբ ֆիզիկական բռնություն են գործադրել, այն է՝ աջ ձեռքը ոլորել են եւ հրելով դուրս են հանել հյուրանոցից:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, թե դրանից հետո, ոստիկանության աշխատակիցները, դարձյալ բռնություն գործադրելով, իրեն եւ դստերը նստեցրել են ոստիկանական ավտոմեքենան, տեղափոխել ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին ու շուրջ երեք ժամ զրկել ազատությունից:
Քաղաքացի Նարինե Ղ.-ի հաղորդման հիման վրա պաշտոնատար անձանց կողմից բռնություն գործադրելով զուգորդված պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ:

YEREVAN. – A criminal case was opened based on the complaint filed by an Armenia woman who said she and her daughter had been detained before the press conference of famous musician Serj Tankian.
On April 25 Narine G. and her daughter planned to participate in a press conference of Serj Tankian that was held in a hotel in downtown Yerevan. However, police officers pushed them out of the hotel by using violence.
According to press office of the Special Investigation Service, police officer pushed her to the police car and transported to Kentron police department where they spent around three hours.