«ՍՊՍ Սիգարոն»  ընկերությունում նաեւ օղու արտադրությամբ զբաղվող «ԱՐՍՍԻ Ալյանս» նոր ձեռնարկություն է բացվել: Այս մասին նշվել է այսօր՝ հոկտեմբերի 20-ին, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի «ՍՊՍ Սիգարոն»  ընկերություն այցելության ժամանակ:
Կառավարությունից հայտնում են, որ վարչապետը շրջել է ձեռնարկությունում, ծանոթացել արտադրական գործընթացին, ներդրումային ծրագրերին, եղել արտադրամասին կից լաբորատորիայում: Վարչապետին տեղեկացրել են, որ 2013 թվականին վերաբացված ընկերությունը նախատեսում է ընդլայնել արտադրության եւ արտահանման ծավալները, նոր տեխնոլոգիաների կիրառմամբ էլ ավելի բարձրացնել արտադրանքի որակը: «ՍՊՍ Սիգարոն» ընկերությունն ապահովում է մոտ 250 աշխատատեղ: Արտադրանքի շուրջ 80 տոկոսն արտահանվում է ԱՄՆ, ԱՊՀ եւ եվրոպական երկրներ:
Վարչապետ Աբրահամյանը ընկերությունում մասնակցել է նաեւ օղու արտադրությամբ զբաղվող «ԱՐՍՍԻ Ալյանս» նոր ձեռնարկության  բացմանը: Կառավարության ղեկավարին տեղեկացրել են, որ ներդրվել է 1 մլն ԱՄն դոլար, որի արդյունքում ստեղծվել են աշխատատեղեր: Ընդհանուր ներդրումերի արդյունքում, մեկ տարվա ընթացքում, աշխատատեղերի թիվը նախատեսվում է հասցնել 70-ի: Տարեկան կտրվածքով նախատեսվում է արտադրել 3-5 մլն շիշ օղի, որի մեծ մասն արտահանվելու է ԱՄՆ, եվրոպական եւ ասիական մի շարք երկրներ:

В компании «Сигарон» открылось новое предприятие по производству водки. Об этом было заявлено 20 октября во время визита в компанию премьер-министра Армении Овика Абрамяна.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства Армении, глава кабинета министров прошелся по предприятию, ознакомился с производственным процессом, инвестиционными программами. Абрамян также посетил лабораторию при цехе. Премьер-министру сообщили о том, что компания собирается расширить производство и объемы экспорта, а также при помощи новых технологий поднять качество продукции.
Компания «Сигарон» обеспечивает примерно 250 рабочих мест. Приблизительно 80% производства экспортируется в США, СНГ и ряд европейских стран.
Премьер-министр Абрамян принял также участие в открытии нового предприятия по производству водки, в которое инвестирован 1 млн. долл. США. Тем самым созданы новые рабочие места. В течение года планируется обеспечить работой на новом предприятии до 70 человек. В течение года также планируется произвести от 3 до 5 млн. бутылок водки, большая часть будет экспортироваться в США, ряд стран Азии и Европы.