Ապրիլի 29-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն առաքելության ավարտի կապակցությամբ ընդունեց Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպան Սուրեշ Բաբուին:
Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհակալություն հայտնեց Հնդկաստանի դեսպանին՝ իր գործունեության ընթացքում հայ-հնդկական հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար:
Դեսպան Բաբուն ընդգծեց, որ Հնդկաստանը կարեւորում է բարեկամ Հայաստանի հետ հարաբերությունների ամրապնդումը, երկու երկրների միջեւ տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության խորացումը: Հնդկաստանի դեսպանը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանության առաքելության ընթացքում արտաքին գործերի նախարարության եւ պետական այլ գերատեսչությունների կողմից իրեն ցուցաբերվող համակողմանի աջակցության համար:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին երկկողմ օրակարգի հարցերի շուրջ: Անդրադարձ կատարվեց առեւտրի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, գիտության, կրթության եւ մշակույթի բնագավառներում համագործակցության հայ-հնդկական միջկառավարական հանձնաժողովի 7-րդ նիստի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին:

YEREVAN. - Armenian FM Edward Nalbandian on Friday received Indian Ambassador Suresh Babu, who is completing his mission in Armenia.
The FM thanked the Indian Ambassador for his contribution to the development of the Armenian-Indian ties during his mission.
For his part, Ambassador Babu noted that he attaches importance to the enhancement of relations with friendly Armenia and deepening of cooperation between the two countries in different spheres. He thanked Nalbandian for the comprehensive support provided by the Ministry of Foreign Affairs and other state agencies during his mission.
The sides also exchanged views on the issues on the agenda. Apart from this, reference was made to the implementation of the arrangements reached during the 7th session of the Armenian-Indian intergovernmental commission in the spheres of science, education and culture.