Իսրայելի Կնեսետում հուլիսի 5-ին տեղի ունեցավ այն, ինչ կանխատեսվում էր: Այս մասին այսօր` հուլիսի 6-ին, լրագրողներ հետ հանդիպմանն ասաց Ազգային ժողովի «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Թեւան Պողոսյանը:
«Արդեն երրորդ անգամ էր հարցը քննարկվում Կնեսետում: Եթե առաջին անգամ ելույթ ունեցան վեցը, ապա այս անգամ՝ 24-ը: Մենք պետք է քայլ առ քայլ հասնենք նրան, որ Իսրայելն ընդունի Հայոց ցեղասպանությունը: Կարծում եմ` հետեւողական աշխատանքի շնորհիվ կհասնենք արդյունքի»,- ասաց Թեւան Պողոսյանը:
Պատգամավորը հիշեցրեց, որ հայ-իսրայելական հարաբերություններում շատ կարեւոր է չմոռանալ Թուրքիայի դերակատարությունը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 5-ին սպասվում էր, որ Իսրայելի Կնեսետը քվեարկության կդնի Հայոց ցեղասպանության ճանաչման մասին հարցը: Սակայն   Կնեսետը որոշեց հարցը կրկին ուղարկել հատուկ հանձնաժողովի քննարկման:

YEREVAN. – What was predicted happened Tuesday at the Israeli Knesset (parliament).
Tevan Poghosyan, secretary of the opposition “Heritage” Faction of the National Assembly of Armenia, stated the aforesaid at a press conference on Wednesday.
“The matter was discussed in the Knesset for the third time,” said Poghosyan. “In the case when six [Israeli MPs] delivered remarks the first time, this time—24.
“We need to step by step ensure that Israel recognize the Armenian Genocide. I believe we will achieve [respective] results thanks to consistent work.”
The Armenian lawmaker recalled, however, that it is very important not to forget Turkey’s role in Armenian-Israeli relations.
On Tuesday, the Knesset was expected to vote on the matter of Armenian Genocide recognition. The Israeli parliament, however, decided to send the matter again for consideration by a special committee.