Հուսամ, որ այլեւս ոչ մի խոչընդոտ չի լինի Հայաստանի եւ Եվրամիության միջեւ համաձայնագրի ստորագրության համար: Այս մասին նոյեմբերի 9-ին՝ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, ասել է Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Եժի Մարեկ Նովակովսկին:
Դեսպանը հիշեցրել է, որ ՀՀ փոխարտգործնախարար Կարեն Նազարյանը, որը ներկայացնում է հայկական կողմը, հույս է հայտնել, որ մոտ ժամանակներս համաձայնագիրը կստորագրվի: «Լեհաստանը համագործակցում է, եւ մենք նույնպես հույս ունենք, որ մինչեւ տարեվերջ համաձայնագիրը կստորագրվի եւ կվավերացվի»,- նշել է Նովակովսկին:
Հիշեցնենք, որ 2016-ի դեկտեմբերին կկայանա ԵՄ-Հայաստան շրջանակային համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների 7-րդ փուլը:

Надеюсь, что больше не будет никаких препятствий для подписания соглашения между Арменией и Европейским союзом. Об этом на пресс-конференции 9 ноября заявил Чрезвычайный и полномочный посол Польши в Армении Ежи Марек Новаковски.
Посол напомнил, что заместитель министра иностранных дел Армении Карен Назарян, представляющий армянскую сторону, выразил надежду на подписание соглашения в ближайшее время. «Польша содействует, и мы тоже надеемся, что до конца года договор будет подписан и ратифицирован», - отметил Новаковски.
Напомним, что в декабре текущего года пройдет 7-ой этап переговоров по заключению рамочного соглашения Армения – ЕС. Согласно замминистра иностранных дел Армении Карену Назаряну, рамочное соглашение Армения – Евросоюз, вероятно, будет подписано в первом квартале 2017 года.