Մադամ Տյուսոյի լոնդոնյան թանգարանին պատկանող Մեծ Բրիտանիայի Եղիսաբեթ 2-րդ թագուհու մոմե արձանին սուրբծննդյան կոստյում են հագցրել բարեգործական ակցիայի շրջանակում: Այս մասին գրում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով Reuters-ը:
Թագուհու մոմե արձանը սովորական կոստյումի փոխարեն ներկայացել է կանաչ սվիտերով՝ կորգի շան պատկերով:
Թանգարանի աշխատակիցները տոնական սվիտերներ են հագցրել նաեւ բրիտանական թագավորական ընտանիքի բոլոր անդամներին:
«Բոլորն են սիրում թագավորական ընտանիքին: Մեզ համար շատ կարեւոր է նրանց մասնակցությունը բարեգործական արշավին»,- հայտարարել են ակցիայի կազմակերպիչները, որի շրջանակում մարդիկ տոնական սվիտերներ են գնում, իսկ վաճառքից ստացված միջոցների մի մասն ուղղվելու է կարիքավոր երեխաների օգնությանը:

A waxwork figure of Britain's Queen Elizabeth was decorated with Christmas jumper to help raise awareness of a children's charity appeal, Reuters reported.
It was reported that the queen’s waxwork at London's Madame Tussauds will be dressed in a green jumper with a picture of a corgi dog.
The museum staff also dressed all the entire British royal family in holiday jumpers.
“Everybody loves the royals and everybody loves the corgis so for us it's just been extremely important to have their contributions to the campaign,” Save the Children's head of public relations, Helena Wiltshire, said.