Մոսկվայի Սավելեւի դատախազությունը դատարան հայց է ներկայացրել Մառա Բաղդասարյանին վարորդական իրավունքից զրկելու պահանջով, փոխանցում է Gazeta-ն:
«Հաշտարար դատավորի ներկայացրած տրանսպորտային միջոցներ վարելու համար Բաղդասարյանի մոտ բժշկական հակացուցումների մասին տեղեկությունները ստուգման արդյունքներով հաստատվել են, ինչի հետ կապված Մոսկվայի Սավելեւի շրջանային դատարան դատախազը հայց է ներկայացրել տրանսպորտային միջոցներ վարելու նրա իրավունքը դադարեցնելու մասին»,- հայտնել են դատախազությունից:
Ավելի վաղ Բաղդասարյանի փաստաբանը նշել էր, որ նրա առողջական վիճակը վատացել է: Նա դատարանին հայտնել էր, որ բժշկական հիմնավորմամբ նա չի կարող կատարել մաքրողի աշխատանքը (նա պետք է 595 ժամ աշխատեր):
Հաղորդվել է նաեւ, որ էպիլեպսիան, որի մասին փաստաբանը հիշատակել է, այն հիվանդություններից է, որի պատճառով Սավելեւի դատարանը եւ մայրաքաղաքի դատախազությունը կարող են աղջկան ցմահ զրկել վարորդական իրավունքից:

Савеловская прокуратура Москвы подала иск в суд о лишении водительских прав Мары Багдасарян, передает Gazeta
«По результатам проведенной проверки сведения, содержащиеся в представлении мирового судьи о наличии у Багдасарян медицинских противопоказаний для управления транспортными средствами, подтвердились, в связи с чем в Савеловский районный суд Москвы в порядке ст. 45 ГПК прокурором направлено исковое заявление о прекращении права на управление транспортными средствами», — сообщили в прокуратуре.
Ранее адвокат Багдасарян сообщил, что у нее ухудшилось состояние здоровья. Адвокат девушки сообщил суду, что по медицинским основаниям она не может выполнять работу дворника (в 2015 году Багдасарян получила серьезные травмы в ДТП на Кутузовском проспекте, а отрабатывать надо было 595 часов).
Также сообщалось, что эпилепсия, о которой упоминал адвокат, является заболеванием, из-за которого Савеловский суд и столичная прокуратура могут пожизненно лишить девушку водительских прав.