Հունվարի 25-27-ը Երեւանում կանցկացվի վերականգնվող էներգետիկայի ցուցահանդես: Այս մասին հունվարի 23-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց  Հայաստանի Վերկանգնվող էներգետիկայի եւ էներգամատակարարման  հիմնադրամի տնօրեն Թամարա Բաբայանը:
Նրա խոսքով՝ նախորդ ցուցահանդեսը կազմակերպվել է 2014 թվականին: Այս անգամ այն  կբաժանվի մի քանի թեմատիկ բաժինների: «Պետք է ասել, որ մենք այս տարի պարզապես չենք կարողացել բոլոր ցանկացողներին ընդունել: Վերականգնվող էներգիայի ընկերությունների թիվը մեծացել է: Եթե նախկինում մենք էինք նրանց փնտրում, ապա հիմա անսովոր հոսք ենք նկատում»,- նշեց Բաբայանը:

YEREVAN. – An exhibition of renewable energy will take place in Armenian capital of Yerevan, January 25-27, Director of Renewable Resources and Energy Efficiency Fund of Armenia, Tamara Babayan told reporters on Monday.
According to her, the previous exhibition was held in 2014. This year the project will have several thematic sections.
“I must say we just could not accept everyone willing to participate. The number of renewable energy companies has increased. Unlike past years when we were looking for them, now we observe an extraordinary flow of companies,” Babayan noted.