«Համախմբում» կուսակցության առաջնորդ Վարդան Օսկանյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում դժվարացել է ասել, թե ինչ տեսք կունենա իր եւ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի դաշինքը:
«Քաղաքական ուժերը երբ վերջնական որոշում կայացնեն դաշինքում լինելու, դրանից հետո կնայենք՝ ում թեկնածությունն է ներկայացվելու, վստահ եմ, որ բավական հաջող ցուցակ կկարողանանք կազմել»,-ասել է Օսկանյանը:
Ինչ վերաբերում է դաշինքում առկա տարակարծություններին, Օսկանյանն ասել է. «Միշտ էլ տարակարծություններ կարող են լինել, տարբեր առաջարկներ, բայց կարծում եմ՝ վերջիվերջո կգանք այդ համաձայնության»:
Օսկանյանը նշել է, որ Գագիկ Ծառուկյանի հետ միավորվելու հետեւողական քննարկումներ չկան:
«Միայն դաշիքներով գնալու հարց չի, հետընտրական շրջանում էլ քաղաքական գործընթացներ են լինելու, կախված ընտրության արդյունքներից քաղաքական կոալիցիաներ կարող են լինել»:
Նախկին արտգործնախարարը անդրադարձել է նաեւ իրենց դաշինքին միացած ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանի այն հայտարարությանը, որ հնարավոր է նա լքի դաշինքը:
«Ամեն մեկն իր քաղաքական խնդիրներն է դնելու, եւ քաղաքական ուժերը նաեւ ելնելով ցուցակի կազմից՝ վերջնական որոշում կկայացնեն՝ մնա՞լ դաշինքում, թե՞ չմնալ: Եկող մի քանի օրվա ընթացքում ամեն ինչ պարզ կլինի: Այս պահին դժվար է ասել՝ ինչպիսի վերջնական տեսք կունենա դաշինքը»:

Сейчас трудно сказать, какой окончательный вид будет иметь мой блок с  бывшим министром обороны Армении Сейраном Оганяном. Об этом заявил в беседе с журналистами 9 февраля лидер партии «Единение», бывший глава МИД Армении Вардан Осканян.
«После того, как политические силы примут окончательное решение об участии в блоке, мы посмотрим, чья кандидатура будет представлена. Уверен,   что мы  сможем составить достаточно успешный список»,- сказал Осканян.
Что касается разногласий в альянсе, то он заметил: «Разногласия всегда могут быть, могут быть разные предложения, но, думаю, в конце концов, мы придем к согласию».
По его словам, последовательных обсуждений об объединении с Гагиком Царукяном не ведется. «Это не только вопрос относительно участия блоками, в поствыборный период также будут политические процессы, в зависимости от результатов выборов могут быть политические коалиции», - сказал бывший глава МИД Армении.
Он прокомментировал также заявление председателя объединения «Национальное самоопределение» Паруйра Айрикяна о том, что возможно он покинет блок. «Каждый будет выдвигать свои политические задачи, и политические силы, исходя из списка, вынесут окончательное решение остаться в блоке или нет. В предстоящие несколько дней все станет ясно. Сейчас трудно сказать, какой окончательный вид будет иметь блок», - сказал Осканян, который также подчеркнул, что обсуждения с партией  «Наследие» все еще продолжаются.