Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում  քննություն է տարվում՝ պարզելու ժամկետային զինծառայող Լեռնիկ Ալեքսանդրի Օսյանի մահվան հանգամանքները։ Այս մասին NEWS.am_ը տեղեկանումէ  ՀՀ ՔՆնչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից:
Պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Լեռնիկ Ալեքսանդրի Օսյանը գլխի ճակատային շրջանում մահացու հրազենային վնասվածքով հայտնաբերվել է  փետրվարի 18-ին՝ ժամը 11:45-ի սահմաններում,  N զորամասի  պահպանության շրջանի մարտական դիրքում:
Նախնական տվյալներով՝ մահացու վնասվածքը Լ.Օսյանն ստացել է իրեն ամրակցված գնդացրով:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ եւ օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:
ՊԲ հարավային ուղղության զորամասերից մեկի  պահպանության տեղամասում, դեռեւս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում  ստացած ժամկետային զինծառայող, 19-ամյա Լեռնիկ Օսյանը ընտանիքի միակ երեխան էր, Լոռու մարզի Օձուն գյուղի բնակիչ:

Во втором гарнизонном следственном отделе ведется следствие для выяснения обстоятельств смерти солдата-срочника Лерника Осяна. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Следственного комитета Армении.
Солдат-срочник, рядовой Лерник Осян со смертельным огнестрельным ранением был обнаружен 18 февраля примерно в 11:45 на боевом посту оборонительного участка N-ой воинской части. Согласно предварительным сведениям, Осян получил смертельное ранение из закрепленного за ним пулемета. Предпринимаются необходимые следственные действия для выяснения подробностей происшедшего.
Отметим, что 19-летний Лерник Осян был единственным ребенком в семье, жителем села Одзун Лорийской области Армении.