Պաշտպանության բանակի հյուսիսային ուղղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում այս գիշեր զոհված Գոռ Խուդինյանն ավարտել էր Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտը եւ անմիջապես մեկնել Արցախ` ծառայության:
«Գոռը մեր բակի փոքրիկն է եղել, մանուկ հասակից իրեն ճանաչել ենք, շատ խելոք, համեստ տղա էր: Դպրոցում երազում էր զինվորական դառնալ, հայրենիքը պաշտպանել: Դպրոցն ավարտելուց հետո էլ սովորեց ռազմական ինստիտուտում ու մեկնեց Արցախ` ծառայության»,- NEWS.am-ի հետ զրույցում պատմեց շփման գծում զոհված Գոռ Խուդինյանի հարեւան Հարություն Բազսմաջյանը:
26-ամյա Գոռը Վանաձորից էր, ամուսնացած էր, ուներ մանկահասակ երեխա: Գոռի եղբայրը մեկ ամիս առաջ է մեկնել պարտադիր ժամկետային ծառայության:
Վանաձորի թիվ 5 դպրոցի տնօրեն Լյովա Բարոյանը, որի սաներից է եղել զոհված զինծառայողը, հիշում է, որ դեռ 6-7-րդ դասարաններում է նկատվել նրա սերը ռազմական գործի նկատմամբ. «Մենք հպարտանում էինք Գոռով, հատուկ ալբոմ ենք պահում ռազմական ինստիտուտ գնացածների համար: Գոռը առաջիններից էր»:
Ըստ Քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրության` 2017թ. փետրվարի 23-ին՝ ժամը 00:45-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքում, հակառակորդի կրակը ճնշելու նպատակով գնդացրով պատասխան կրակ վարելու ժամանակ, ըստ նախնական տվյալների, փամփուշտը փողում պայթելու պատճառով, մահացու բեկորային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող Գոռ Ֆրունզիկի Խուդինյանը:
Դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ, եթե անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետեւանքներ):

Armenian soldier Gor Khudinyan, who died at the protection area of an Artsakh defense army unit located in the northern direction on Thursday, had graduated from the Vazgen Sargsyan Military Institute and left to serve in Asrtakh immediately thereafter.
“Gor was from our yard. We knew him since his childhood. He was a very clever and modest boy. In school he dreamt of becoming a serviceman in order to defed his homeland. After leaving the school, he studied at the Military Institute and left to serve in Artsakh,” the neighbor of the late soldier, Harutyun Bazsmajyan, told Armenian News – NEWS.am.
Gor Khudinyan, 26, who was from Vanadzor, was married and had a minor. His brother left for compulsive military service a month ago.
Lyova Baroyan, Director of No 5 Vanadzor school, where the soldier used to study, recalls that as early as in the 6-7th form the boy’s love for military service had become noticeable.  “We are proud of Gor. We maintain a special album of our students who entered the Military Institute. Gor was among the first ones.”
Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Defense Army serviceman Gor Khudinyan (born in 1991) was mortally wounded, on Thursday at around 12:45am.
The soldier died at the protection area of an Artsakh defense army unit located in the northern direction, but under yet unclear circumstances.