Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգյանը երկօրյա պաշտոնական այցով Մոսկվա կժամանի մարտի 14-ին, որի ընթացքում կհանդիպի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին «Իզվեստիա»-ին հայտնել է Հայաստանի նախագահի աշխատակազմում աղբյուրը: Լուրը հաստատել է նաեւ Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: Հանդիպման օրակարգում են երկկողմանի համագործակցության հրատապ հարցերը, նաեւ իրադրությունը Լեռնային Ղարաբաղում: Երեւանի կառավարությանը մոտ աղբյուրները հայտնել են, որ հանդիպան արդյունքներով մի շարք ներդրումային համատեղ համաձայնագրեր կստորագրվեն:
Վլադիմիր Պուտինի եւ Սերժ Սարգսյանի հանդիպումը տեղի կունենա Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակի միջոցառումների շրջանակում:
Հայաստանի նախագահի այցը կդառնա Մոսկվա հայ բարձրաստիճան քաղաքական գործիչների այցերի շարքի գագաթնակետը: Անցյալ տարվա նոյեմբերի վերջին Ռուսաստանի մայրաքաղաք էր այցելել պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը: Հունվարին պաշտոնական այցով Մոսկվայում էր վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Իսկ փետրվարի 22-ին տեղի է ունեցել երկու երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպումը: Տրամաբանական արդյունքը կլինի մի շարք ռազմաքաղաքական եւ տնտեսական համաձայնագրերի ստորագրումը, «Իզվեսիա»-ին ասել են հայկական քաղաքական շրջանակներում աղբյուրները:

The President of Armenia, Serzh Sargsyan, will arrive in Moscow on March 14, on a two-day official visit, during which he will meet with Russian President Vladimir Putin, a source in the Armenian presidential administration told Izvestia newspaper of Russia.
Russian presidential spokesperson Dmitry Peskov confirmed this information.
Urgent matters of bilateral cooperation as well as the present-day situation in Nagorno-Karabakh (Artsakh) will be on the agenda of this talk.
Sources close to the Armenian government informed that several joint investment agreements will be signed as a result of the talks.
The Sargsyan-Putin meeting will take place within the framework of the events to be held on the occasion of the 25th anniversary of diplomatic relations between Armenia and Russia.
President Sargsyan’s visit will become the culmination of a series of visits to Moscow by some high-ranking Armenian politicians.
And the logical outcome will be the signing of a number of military, political, and economic agreements, sources within the Armenian political circles told Izvestia.