Կիեւում կայացել է «Հայկական գիրը Ուկրաինայում․400-ամյա պատմություն» հազվագյուտ ցուցահանդեսի հանդիսավոր բացումը։ Առաջին անգամ Կիեւի լայն հասարակայնությանը ներկայացվել են հազվագյուտ փաստաթղթեր, որոնք ցույց են տալիս հայ ու ուկրաինացի ժողովուրդների բարեկամական կապերը։
Մեծ հետաքրքրություն են առաջացրել Ավետարանի միջնադարյան ձեռագրերը՝ 14,16 ու 17-րդ դարերի։ AnalitikaUA.net-ի փոխանցմամբ, հյուրերը հաստատել են, որ նման ծավալուն ցուցահանդեսը վառ ապացույց է այն զգալի ավանդի, որը հայերն ունեցել են Ուկրաինայի մշակույթում ու միաժամանակ՝ վկայություն այն հարգանքի, որը ուկրաինական ժողովուրդը տածում է ուկրաինահայերի բազմադարյա գրավոր ու տպագիր ժառանգության հանդեպ, որը պահվում ու պաշտպանվում է պետության կողմից։
Ներկայացվել են նաեւ հրատարակություններ 19- 20-րդ դարի սկզբի Հայաստանի մասին, գրքեր  հայկական երաժշտության պատմության մասին։

В Киеве состоялось торжественное открытие уникальной выставки «Армянская книга в Украине: 400-летняя история». Впервые широкой общественности были представлены уникальные документы, иллюстрирующие дружеские связи армянского и украинского народов.
Как и ожидалось особый интерес вызвали средневековые рукописные Евангелия — XIV, XVI и XVII веков. Как сообщает AnalitikaUA.net, гости подтвердили, что столь масштабная выставка является ярким свидетельством того значительного вклада, который армяне внесли в культуру Украины, и одновременно проявлением уважения со стороны украинского народа к уникальному многовековому письменному и печатному наследию армян Украины, которое хранится и охраняется государством.
Среди экспонатов представлены также издания об Армении XIX — начала ХХ в., книги по истории армянской музыки до современного коллекционного фонда «Армянская библиотека», основанного в 2015 году.