«Մարդիկ ասում են՝ Ծառուկյան, էս անգամ հետ չկանգնես: Ես այն անգամ հետ կանգնեցի, քանի որ հեղափոխություն էր, արյուն էր թափելու»: Այս մասին դիլիջանցիների հետ հանդիպմանն ասաց «Ծառուկյան» դաշինքի առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը: Հանդիպման մեկնարկին Ծառուկյանն անդրադարձավ անցյալ ընտրություններում քաղաքականության էջը փակելու հիմնավոր պատճառներին:
«Եթե հետ չկանգնեի, քաղաքականության իմ էջը չփակեի, տանելու էր արյունահեղության, ու ոչ թե 1, 5, 10 մարդ, այլ 1000, 2000, 3000: Ինձ ամեն տեղ ժողովուրդն ասում է՝ պարոն Ծառուկյան, այս անգամ հետ չկանգնես: Ծառուկյանը չէր կարող ինքն իրեն փրկելու համար քայլ կատարեր, տեսնելով ու զգալով ժողովդրի հավատը: Չէի կարող ասել՝ ժողովուրդ ջան, դուրս եկեք, ինձ ուզում են ստուգել: Այլ ասել եմ իմ ժողովրդի մատից արյուն չթափի»,- նշել է Ծառուկյանը:
«Ասել եմ՝ պետք է քաղաքական էջը կփակեմ, քաղաքականությամբ ես չեմ ապրում: Ես իմ գործերն էլ ունեմ, հարգանքն էլ ունեմ, 1,5 տարի էլ ստուգել են, լավ գիտեք: Ես ուղղակի չեմ ցանկացել, որ իմ ու իմ թիմակիցների պատճառով ժողովուրդը տուժեր: Հիմա նորից քաղաքականության էջը բացել եմ՝ ժողովրդի խնդրանքով:
Անցյալ ընտրություններում ինձ պաշտոն, 5 նախարարություն եւ 4 մարզպետ պետք չէր: Ես այդ ժամանակ ասացի, որ եթե մենք չենք կարողանալու ին-որ բան փոխենք, դա մեզ պետք չէ: 500 հազար ձայն էինք հավաքել, բայց ես հրաժարվեցի: Եվ մեր նախարարներն ու մարզպետներն անմիջապես հրաժարվեցին: Արժանապատիվ մարդիկ միանգամից դիմում գրեցին, դուրս եկան: Այնպես, որ այսօրվա վիճակի համար մենք մեղավոր չենք, ղեկավարողը մենք չենք եղել ու մեր կաշին փրկելու խնդիր էլ չունեինք»,- ասաց Գագիկ Ծառուկյանը:

Люди говорят, Царукян на этот раз не отступись. В тот раз я поступил так, потому что была революция, должна была пролиться кровь. Об этом заявил на встрече с избирателями в Дилижане лидер блока «Царукян» Гагик Царукян.
«Если бы я не остановился, то пролилась бы кровь, и не 1, 5, 10 человек, а 1000, 2000, 3000. Мне везде говорят, Царукян на этот раз не отступись. Царукян не мог совершить такой шаг ради своего спасения, видя и чувствуя веру народа. Я не мог сказать, народ, выходите, меня хотят проверить. Я думал о том, чтоб не пролилась кровь моего народа»,- заявил лидер блока «Царукян».
Царукян также подчеркнул, если надо будет, то он закроет свою политическую страницу. «У меня есть  свои дела, меня уважают, еще и полтора года проверяли, вы все хорошо знаете. Я просто не хотел, чтоб из-за меня и  членов моей команды пострадал бы народ. И сейчас я все это возобновил по просьбе того же народа.
На прошлых выборах мне не нужны были должность, 5 министерских портфелей и 4 губернаторских должности. Я тогда сказал, если мы не сможем ничего поменять, то нам это не нужно. Мы набрали 500 тысяч голосов, но я отказался. И наши министры и губернаторы тут же отказались. Так что, в сегодняшней ситуации мы не виноваты»,- сказал Царукян.