Գյումրիում գտել են ապրիլի 16-ից անհետ կորած ռուս պայմանագրային զինծառայող Դմիտրի Լոշմանովին։ Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնեց ոստիկանության լրատվության վարչության ԶԼՄ-ների հետ կապի, վերլուծության եւ լրատվության բաժնի պետ Էդգար Ջանոյանը։
Լոշմանովին գտել են Մուշ թաղամասի տներից մեկում եւ տեղափոխել են ոստիկանական բաժանմունք՝ պարզելու նրա անհետացման հանգամանքները։
Ավելի վաղ ոստիկանությունը հաղորդագրություն էր տարածել Գյումրու ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի պայմանագրային զինծառայող Դմիտրի Լոշմանովի անհետացման վերարբերյալ: Նշվում էր, թե ապրիլի 18-ին, ժամը 11.10-ին, ոստիկանության Մուշի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ ՌԴ քաղաքացի, 35-ամյա Դմիտրի Լոշմանովը ապրիլի 16-ին, ժամը 9.30-ի սահմանում, դուրս է եկել զորամասից գնումներ կատարելու նպատակով եւ չի վերադարձել:

The missing contract serviceman of Russian 102nd Military Base in Gyumri, Dmitry Loshmanov, has been found, Head of Department of Public Relations and Information of Armenian Police, Edgar Janoyan, told Armenian News – NEWS.am.
Loshmanov was found in one of the houses of Mush neighborhood and taken to police department in order to find out the circumstances of his disappearance.
Eaerlier, the police disseminated information on the disappearance of the Russian serviceman.  According to information, Loshmamov, 35, went shopping on April 16 and didn’t return to the military base.