Վերջերս համացանցում բազմիցս լուրեր են հայտնվել այն մասին, որ Apple ընկերությունը iPhone 8 սմարթֆոնի արտադրության հետ կապված խնդիրներ ունի, ինչի հետեւանքով սարքի վաճառքի մեկնարկը կարող է հետաձգվել աշնան սկզբից մինչեւ վերջ, հայտնում է Newsru-ն։
Այս անգամ տեղեկությունը հաստատել է KGI Securities-ի վերլուծաբան Մինգ Չի Կուոն, որը հայտնի է Apple–ի տարբեր գաջետների մասին իր ճշգրիտ կանխատեսումներով։ Ըստ Կուոյի՝ Apple-ի համար վատագույն սցենարի հավանականությունն աճում է։ Ըստ վերլուծաբանի՝ Apple-ը iPhone 8-ի արտադրության հետ կապված խնդիրներ ունի, ինչը բացատրվում է  iPhone-ի ներկա սերնդի համեմատ նոր սմարթֆոնի բազմաթիվ ինովացիոն նորույթներով։ Կուոն ենթադրում է, որ բացասական կանխատեսման իրականացման դեպքում Apple-ի սմարթֆոնների վաճառքը ֆինանսական տարվա երկրորդ կեսին կարող է ոչ թե 100-110 մլն սարք կազմել, ինչպես ակնկալվում էր, այլ 80-90 մլն։
Հիշեցնենք, որ iPhone 8-ի շնորհանդեսը, ենթադրաբար, ծրագրված է սեպտեմբերի սկզբին։ Ընկերությունը պետք է ներկայացնի նաեւ iPhone 7s եւ 7s Plus սարքերը, որոնք կունենան Apple-ի համար սովորական LCD-էկրաններ ու զգալիորեն չեն տարբերվի iPhone 7 եւ 7 Plus մոդելներից։

The release of the iPhone 8 might be delayed this year following an expected announcement in September.
Ming-Chi Kuo, a reliable analyst with sources in Apple's supply chain, explains that Apple is still facing production difficulties with the iPhone 8 due to the “major hardware upgrades.” While Kuo previously outlined the possibility of delays, he now says that there is a “rising probability of worst-case scenario for iPhone shipments” and is dropping his shipment prediction from 100-110 million units to 80-90 million units, 9to5mac reported.
Ming-Chi Kuo has previously said that production ramp-up of OLED iPhone could be delayed to as late as October-November compared to the usual ramp-up period of August-September, due to increased production difficulty.