Հուրգադայի հյուրանոցներից մեկի լողափին հուլիսի 14–ին հարձակման ենթարկվելու հետեւանքով Կահիրեի հիվանդանոց տեղափոխված  ՀՀ երկու քաղաքացիներից մեկը Վերակենդանացման բաժանմունքից տեղափոխվել է հիվանդասենյակ: Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 22-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը: Նա նշեց, որ Կահիրեի հիվանդանոցում գտնվող մյուս կինն էլ արդեն ապաքինվել է, նա սպասում է, որպեսզի ընկերուհին վերջնականապես ապաքինվի եւ միասին վերադառնան Հայաստան:
Նշենք, որ հուլիսի 15-ին նրանք ուղղաթիռով տեղափոխել էին Կահիրե։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 14-ին 28-ամյա Աբդել Ռահման Շաաբանը Հուրգադայի հյուրանոցներից մեկի ծովափին դանակով հարձակվել է զբոսաշրջիկների վրա, որի հետեւանքով սպանվել են գերմանացի երկու զբոսաշրջիկներ, եւս չորսը՝ Հայաստանի, Չեխիայի եւ Ռուսաստանի քաղաքացիներ, վիրավորվել են։

Одна из пострадавших в Хургаде гражданок Армении переведена из отделения реанимации в палату больницы Каира. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении –NEWS.am 22 июля пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
По его словам, вторая пострадавшая армянка, находящаяся в той же больнице, уже вылечилась. Она ждет выздоровления подруги, после чего они вместе вернутся в Армению.
Отметим, что 15 июля 2 пострадавшие в Хургаде гражданки Армении были доставлены на вертолете в Каир.
Напомним, что 14 июля 28-летний Абдель Рахман Шаабан  пробрался с ножом на пляж одного из отелей в Хургаде и напал на туристов, в результате чего были убиты две немки, еще четыре женщины - из Армении, Чехии и России - получили ранения.