Վրաստանն իր հարեւանների, հատկապես՝ Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի հետ հարաբերությունների զարգացման քաղաքականություն է վարում։ Սեպտեմբերի 8-ին՝ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, նման կարծիք հայտնեց փորձագետ, Արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արման Նավասարդյանը։
Նրա խոսքով՝ ակնհայտ է, որ Բաքուն եւ Անկարան Վրաստանին իրենց շահերի ոլորտ ներքաշելու համար գործադրում են բոլոր ջանքերը։ «Դրանում երկու կարծիք լինել չի կարող։ Իսկ թե որքանով Վրաստանը կարող է դրան դիմակայել եւ որքանով կշարժվի այդ ուղղությամբ, արդեն հարցի մյուս կողմն է»,-նշեց Նավասարդյանը։
Փորձագետի խոսքով՝ Վրաստանի նկատմամբ Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի գործողությունները ինչ-որ չափով Հայաստանի դեմ են ուղղված։ «Իսկ որքանով մենք կկարողանանք կայունացնել իրավիճակը, քանի որ մեզ չենք կարող թույլ տալ նրա դեմ ոչ բարեկամական քաղաքականություն վարել, կախված կլինի մեր դիվանագիտական ամրությունից եւ մեր արտաքին քաղաքական ուղղությունից»,-հավելեց Արման Նավասարդյանը։

Georgia pursues a policy on development of relations with its neighbors, and especially with Azerbaijan and Turkey, Political scientist and former deputy foreign minister of Armenia, Ambassador Arman Navasardyan told reporters on Friday.
According to him, it is obvious that Baku and Ankara are making every effort to draw Georgia into the sphere of their interests.
The expert emphasized, actions of Turkey and Azerbaijan in relation to Georgia are to some extent directed against Armenia. He noted that stabilization of the situation will depend on our diplomatic flexibility and on vectors of foreign policy.