Beeline-ը մեկնարկել է domains.beeline.am հարթակը, որը թույլ է տալիս առցանց ընտրել եւ անմիջապես գրանցել դոմենային անուններ ավելի քան 400 տիրույթներում։
Հարթակում հասանելի են առաջին (TLD) եւ երկրորդ (SLD) մակարդակի դոմեններ։ Ռեզիդենտների եւ ոչ ռեզիդենտների համար .am եւ .hայ տիրույթներում դոմենների գրանցման համար գործում է հատուկ գին՝ ընդամենը 8900 դրամ մեկ տարվա գրանցման համար։ Օգտատերերն առայժմ կարող են վճարել գրանցման համար առցանց՝ բանկային քարտի կամ Paypal եւ Alipay վճարային համակարգերի միջոցով։ Առաջիկայում կավելանան վճարման այլ եղանակներ։
«Գաղտնիք չէ, որ Հայաստանում ինտերնետ տեխնոլոգիաները կայուն զարգացում են ապրում, որն էլ ակնհայտորեն նպաստում է բիզնեսի ներթափանցմանն ինտերնետային տարածք։ Իսկ բիզնեսի մասին համացանցում հայտարարելու առաջին քայլը հենց դոմենային անվան գրանցումն է։ Դոմենային անունների իրավատերերի հարաբերակցությունն ինտերնետ օգտատերերի նկատմամբ բավականին ցածր է, հետեւաբար շատ մեծ են այդ սեգմենտի զարգացման հեռանկարները։ Մեր հաճախորդների համար մենք մշակել ենք .am եւ .Հայ դոմենային անունների գրանցման հատուկ առաջարկ եւ վստահ ենք, որ վերջինս դրական կանդրադառնա  տեղական նախագծերի առաջխաղացման վրա», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

Beeline запустил платформу, на которой можно выбрать онлайн и сразу же зарегистрировать разные доменные имена более чем в 400 зонах.
Как сообщает пресс-служба компании, на платформе доступны домены верхнего (TLD) и второго уровня (SLD). Для резидентов и не резидентов действует специальная цена на домены .am и .հայ - всего 8900 драмов за один год регистрации. Пока что пользователи могут оплачивать регистрацию в режиме онлайн с помощью банковской карты, а также через платежные системы Paypal и Alipay. Со временем способов оплаты станет больше.
«Не секрет, что в Армении стабильно развиваются интернет-технологии и, конечно же, это способствует переходу бизнеса в интернет пространство. А первый шаг для того, чтобы заявить о себе в интернете, – регистрация доменного имени. Отношение числа владельцев доменных имен к общему количеству интернет-пользователей в Армении в процентном соотношении очень невысоко, следовательно, потенциал роста этого сегмента крайне высок. Для наших клиентов мы разработали специальное предложение армянских доменных имен .ам и .հայ. Мы уверены, что это положительно повлияет на продвижение локальных проектов, а также на использование и развитие армянского языка в интернете», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.