Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի փեսա, Էներգետիկայի նախարար Բերաթ Ալբայրաքի եւ նրա եղբոր անունները եւս հայտնվել են Լրագրողական հետաքննության միջազգային կոնսորցիումի նոր հրապարակած Paradise papers թղթապանակում։
Թուրքական Cumhuriyet–ի փոխանցմամբ՝ Մալթայի օֆշորային գոտում գործող Frocks International Trading Ltd-ում գրանցված են Ալբայրաքի եւ Թուրքիայում նրանց ղեկավարած Çalık holding–ի մի շարք աշխատակիցների անուններ։
Նշվում է, որ Frocks International Trading Ltd-ը հիմնադրվել է 2003–ին եւ մինչեւ 2009–ը ակտիվ գործունեություն է ծավալել։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Թուրքիայի վարչապետի որդիների անուններով Մալթայի օֆշորային գոտում եւս ընկերություններ են գրանցված։

В центре очередного оффшорного скандала оказались зять президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, министр энергетики Берат Албайрак и его брат. Их имена появились в так называемом досье «Paradise papers» Международного консорциума журналистских расследований.
Как пишет турецкая газета «Cumhuriyet», в действующей в оффшорной зоне Мальты компании Frocks International Trading Ltd зарегистрированы имена  братьев Албайрак и ряда сотрудников турецкой компании Çalık holding, возглавляемой ими.
Отмечено, что  Frocks International Trading Ltd был основан в 2003 году, который до 2009 года проводил достаточно активную работу.