ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի որդի Դոնալդ Թրամփ կրտսերը հաստատել է, որ Twitter-ում նամակագրություն է ունեցել WikiLeaks-ի ներկայացուցիչների հետ եւ մի քանի հաղորդագրություններ հրապարակել է, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Այստեղ WikiLeaks-ի հետ նամակագրությունից հաղորդագրությունների մի ամբողջ ճյուղ է՝ ներառյալ իմ 3 հսկա պատասխանները, որը Կոնգրեսի կոմիտեներից մեկը որոշել է բացահայտել: Որքան հեգնալից է»,- մակագրել է ԱՄՆ նախագահի որդին եւ կցել նամակագրության սքրինշոթը:
ԱՄՆ նախագահի որդին մասնավորապես հրապարակել է WikiLeaks-ի նամակը քաղաքական հիմնադրամի վերաբերյալ, որը լուրեր է տարածում «Ռուսաստանի հետ Թրամփի կապի մասին», Դեմոկրատական կուսակցությունից առաջադրված Հիլարի Քլինթոնի մեջբերումը մեկնաբանելու կամ տարածելու խնդրանք, որը հայտարարել էր, թե կցանկանար անօդաչուի միջոցով ոչնչացնել կայքի հիմնադիր Ջուլիան Ասանժին, ինչպես նաեւ Թրամփ ավագի հարկային հայտարարագիրը ներկայացնելու պահանջ:

Сын президента США Дональда Трампа, Дональд Трамп — младший, подтвердил, что переписывался в Twitter с представителями разоблачительного сайта WikiLeaks, и выложил несколько сообщений, передает РИА Новости
«Здесь целая ветка сообщений из переписки с WikiLeaks, включая три моих громадных ответа, которую один из комитетов конгресса решил раскрыть. Как иронично!» — поделился сын президента США и прикрепил скриншоты переписки.
В частности, сын американского лидера выложил письма от WikiLeaks о политическом фонде, распространяющем слухи о «связи Трампа с Россией», просьбу прокомментировать или распространить цитату от выдвиженца Демократической партии Хиллари Клинтон, которая заявила, что хотела бы уничтожить основателя сайта Джулиана Ассанжа с помощью беспилотника, а также требование предоставить налоговую декларацию Трампа-старшего.