Իտալիայի Սենատի նախագահ Պյետրո Գրասոն ասել է, որ սիցիլիական մաֆիան ցանկացել է սպանել իրեն: La Stampa -ին տված հարցազրույցում Գրասոն ասել է, որ 90-ականների սկզբին մաֆիայի գործով դատավոր էր, որի ժամանակ հարյուրավոր մաֆիոզների դեմ մեղադրանքներ էին ներկայացված:
Նրա խոսքով՝ կոզա նոստրայի աղբյուրներն իրեն հայտնել են, որ  «բոսերի բոս» Սալվատորե Ռիինան 1992-ին հրամայել է սպանել իրեն;
Գրասոյի խոքով՝  ինքը պետք է Մոնրեալում ռումբի պայթյունից սպանվեր:
Հիշեցնենք, որ սիցիլիական մաֆիայի ղեկավարներից Սալվատորե Ռիինան, որը 26 տարվա ազատազրկման էր դատապարտվել, նոյեմբերի 17-ին մահացավ:

Председатель Сената Италии Пьетро Грассо заявил, что сициалийская мафия хотела убить его. В интервью La Stampa, Грассо рассказал, что в начале 1990-ых он был судьей на процессе по делу о мафии, на котором обвинения были предъявлены сотням мафиози.
Он отметил, что информаторы внутри коза ностры сообщили, что «босс боссов» Салваторе «Тото» Риина приказал его убить в 1992 году. По словам Грассо, согласно плану его должен быть убить взрыв бомбы в Монреале, где он часто бывал с семьей.
Напомним, что один из главарей сицилийской мафии Салваторе Риина, приговоренный к 26 пожизненным заключениям, скончался 17 ноября.