ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր՝ դեկտեմբերի12-ին, այցելել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարություն եւ ծանոթացել ռազմական տեխնիկայի նմուշներին:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ կառավարության ղեկավարը նախ դիտել է Հայաստանի Հանրապետության ռազմաարդյունաբերական հանձնաժողովի անդամների համար կազմակերպված փակ ցուցադրությունը, ծանոթացել Հայաստանում վերջին երկու տարում ստեղծված կամ զարգացված ռազմական տեխնիկայի ու սպառազինության նմուշներին:
Այնուհետեւ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ ռազմաարդյունաբերական հանձնաժողովի նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է գիտահետազոտական եւ փորձարարակոնստրուկտորական աշխատանքների 2018 թ. ծրագիրը:

Премьер-министр Армении Карен Карапетян 12 декабря посетил Министерство обороны, где ознакомился с образцами военной техники.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства, Карапетян посетил закрытую выставку, организованную для членов Военно-промышленной комиссии, где он ознакомился с образцами военной техники и вооружения, созданными или разработанными в стране за последние два года.
Затем в Министерстве обороны Армении состоялось заседание Военно-промышленной комиссии во главе с руководителем кабинета министров, в ходе которого была обсуждена программа научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ на 2018 год.