ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր՝ դեկտեմբերի12-ին, այցելել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարություն եւ ծանոթացել ռազմական տեխնիկայի նմուշներին:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ կառավարության ղեկավարը նախ դիտել է Հայաստանի Հանրապետության ռազմաարդյունաբերական հանձնաժողովի անդամների համար կազմակերպված փակ ցուցադրությունը, ծանոթացել Հայաստանում վերջին երկու տարում ստեղծված կամ զարգացված ռազմական տեխնիկայի ու սպառազինության նմուշներին:
Այնուհետեւ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ ռազմաարդյունաբերական հանձնաժողովի նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է գիտահետազոտական եւ փորձարարակոնստրուկտորական աշխատանքների 2018 թ. ծրագիրը:

YEREVAN.- Armenian Prime Minister Karen Karapetyan visited the defense ministry on December 12, the government reported.
The PM watched the exhibition organized only for the members of the military-industrial commission, got acquainted with the exhibits of military equipment and armament created or developed in Armenia over the past two years. Thereafter, the session of commission was held in the ministry led by the PM during which the 2018 program of research and experimental-engineering works were discussed.