Պոլսո պատրիարքի ընտրություններին մասնակցելու առաջարկ ենք ուղարկել 11 հոգեւորականի, սակայն, նրանց մի մասը դեռ չի պատասխանել: Այս մասին NEWS.am-ին ասաց Պոլսո հայոց պատրիարքական տեղապահ Գարեգին արքեպիսկոպոս Բեկչյանը:
«Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը, Տեր Սահակ եպիսկոպոս Մաշալյանը, Հայաստանից Գուգարաց թեմի առաջնորդ Տեր Սեպուհ արքեպիսկոպոս Չուլջյանը, Արամ արքեպիսկոպոս Աթեշյանը, եւս մի քանիսը պատասխանել են, որ մասնակցելու են ընտրություններին, մյուսներից դեռ պատասխան չունենք»,- ասաց Գարեգին արք. Բեկչյանը:
Նշենք, որ ընտրությունները ի սկզբանե նախատեսված էր դեկտեմբերի 13-ին, սակայն, չկայացան, քանի որ Թուրքիայի իշխանություններից դեռեւս գրավոր պատասխան չի ստացվել:
Մեր հարցին, թե ինչպես է գնահատում իր հնարավորությունները, Պոլսո հայոց պատրիարքական տեղապահն արձագանքեց. «Ժողովրդին պետք է հարցնեք, թե ինչ են մտածում իմ մասին»:

Eleven priests were sent proposals regarding the participation in the election of the Patriarch of Constantinople, but not all responded, Archbishop Garegin Bekchyan, the patriarchal locum tenens of the Armenian Patriarchate of Constantinople, told Armenian News-NEWS.am.
“The head of the Shirak Diocese of the Armenian Apostolic Church, Bishop Mikael Ajapakhyan, Bishop Sahak Mashalyan, the Primate of the Gagark Diocese of the Armenian Apostolic Church, Bishop Sepuh Chuljyan, Archbishop Aram Ateshyan and several others have already responded that they are going to participate in the elections. There are still no response from the rest,” Bekchyan said.
The elections were first set for December 13, but they did not take place, since there is no written permission from the Turkish authorities.