Արաբ նեդրողները սկսել են Բաքվում անշարժ գույքի օբյեկտներ գնել:
Ինչպես abc.az-ին ասել է Ադրբեջանի ռիելթորների ասոցիացիայի ղեկավար Վաֆադար Ախունդովը, արաբներից շատերը Բաքվում անշարժ գույքով են հետաքրքրվում, հիմնականում նոր շենքերով ու հյուրանոցներով, նույնիսկ հետաքրքրվում են Ադրբեջանի մայրաքաղաքում հյուրանոցների կառուցման պայմաններով:
«Հիմնականում առաջարկներ են ստացվում Կատարի եւ Իրաքի քաղաքացիներից, վերջին շրջանում այս երկրներից զբոսաշրջիկների թիվն աճում է: Նրանք ցանկանում են հյուրանոցներում իրենք սպասարկել իրենց զբոսաշրջիկներին, քանի որ ժամանող արաբ քաղաքացիների մեծ մասը նախընտրում է սեփական խոհանոցը: Եվ սա հիմնական պատճառներից մեկն է»,- ասել է Վ. Ախունդովը:
Նրա խոսքով՝ արաբ ներդրողները հիմնականում հետաքրքրվում են Բաքվի կենտրոնի շենքերով, որոշ հյուրանոցներ արդեն վաճառքի են հանված, սակայն թե կոնկրետ որոնք, հրաժարվել է հայտնել:

Арабские инвесторы начали скупать объекты недвижимости в Баку.
Как заявил abc.az глава Ассоциации риелторов Азербайджана Вафадар Ахундов, многие арабы интересуются недвижимостью в Баку, в основном новыми зданиями и отелями, и даже интересуются условиями строительства отелей в столице.
«В основном предложения поступают от граждан Катара и Ирака, количество туристов из этих стран в последнее время растёт. Они хотят обслуживать своих туристов в отелях сами, так как большинство приезжающих арабских граждан предпочитают свою кухню. И это одна из основных причин», — сказал В.Ахундов.
По его словам, арабские инвесторы интересуются в основном зданиями в центре азербайджанской столицы, некоторые отели уже выставлены на продажу, однако какие именно, отказался назвать.