Սպիտակ տունը պաշտոնից հեռացրել է Ռեքս Թիլերսոնի օգնականներից մեկին, քանի որ նրա մեկնաբանությունը հակասում էր պետքարտուղարի պաշտոնից Թիլերսոնի պաշտոնանկության մասին պաշտոնական հայտարարությանը, հաղորդում է AP-ն՝ վկայակոչելով պաշտոնյաներին:
Ըստ աղբյուրների՝ խոսքը պետքարտուղարի տեղակալ Սթիվ Գոլդշտեյնի մասին է: Վերջինս այդ մասին տեղեկացվել էր իր անունից հրապարակած հայտարարությունից անմիջապես հետո, որում նշել էր,  որ Թիլերսոնը «չգիտի, թե ինչ պատճառներով է» ազատվել:
Գոլդշտեյնը լրագրողներին հայտնել էր նաեւ, որ Թիլերսոնը իր պաշտոնանկության մասին իմացել է երեքշաբթի առավոտյան ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի թվիթից:

Белый дом уволил одного из помощников Рекса Тиллерсона в связи с тем, что его сообщение противоречило официальному заявлению об  увольнении Тиллерсона со поста госсекретаря,  сообщает AP со ссылкой на чиновников.
По данным источников, речь идет о заместителе госсекретаря Стиве Гольдштейне.  Последний был проинформирован об этом вскоре после того, как опубликовал заявление от своего имени, в котором говорилось, что Тиллерсон «не знал по каким причинам» был уволен.
Гольдштейн также сообщил журналистам, что Тиллерсон узнал о своем увольнении во вторник утром из твита президента США Дональда Трампа.