«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունները փորձում են առանձնապես շատ մեծ շուք չհաղորդել Արմեն Սարգսյանի ինաուգուրացիային՝ պատճառաբանելով, որ նորընտիր նախագահն այլեւս առաջնային մանդատ չունի, սակայն բուն պատճառներից մեկն էլ «հարգանքն» է այդ օրն իր պաշտոնավարումն ավարտող Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ:
Ի դեպ, մեր տեղեկություններով, իշխանությունները «ծանր» են տարել այն լուրը, որ «հնարավոր» է ինաուգուրացիային մասնակցի նաեւ արքայազն Չարլզը:
«Իհարկե, Արմեն Սարգսյանի հյուրերն անչափ շատ կարող էին լինել, որոնք կլցնեին Օպերայի դահլիճի նման մի քանի դահլիճ, սակայն նա ցանկություն է հայտնել, որ երիտասարդները եւ մտավորականները շատ լինեն այդ արարողությանը, առաջին հերթին` Գյումրիից:
Քաղաքական ուժերից էլ հնարավորինս լայն սպեկտր ներկայացված լինի` արտախորհրդարանական ուժերի, նաեւ` քաղաքացիական հանրության ներգրավմամբ»,- տեղեկացրեց մեր աղբյուրը: Հյուրերի կազմված ցանկը ի սկզբանե մեծ է եղել, սակայն այն անցնելու է եռաֆազ ֆիլտրում` կնայի-կֆիլտրի ինքը` Արմեն Սարգսյանը, խորհրդարանի ղեկավարությունը, ապա նաեւ՝ նախագահականը»:

YEREVAN. – The incumbent authorities are attempting not to put a great deal of “sparkle” to Armen Sarkissian’s forthcoming inauguration arguing that the President-elect of Armenia no longer has primary mandate, according to Hraparak (Square) newspaper.
“But one of the main reasons is the ‘respect’ toward [serving President] Serzh Sargsyan, who will end his tenure on that day.
“By the way, according to our information, the authorities have taken ‘hard’ the news that Prince Charles [of the UK] also ‘might’ attend the inauguration.
“The compiled list of guests was large from the very beginning, but it will go through a three-phase filter: Armen Sarkissian himself, leadership of the parliament, and then also the President’s Office will look and filter [this guest list],” wrote Hraparak.