Apple-ի համահիմնադիր Սթիվ Վոզնյակը, օգտատերերի անձնական տվյալների հանդեպ Facebook-ի եւ այլ  համացանցային ընկերությունների ցուցաբերած անփութության առիթով ավելացող անհանգստությունից, որոշել է հեռանալ Facebook-ից: Այս մասին Վոզնյակը հայտնել է USA TODAY-ին:
«Օգտատերերն իրենց կյանքի յուրաքանչյուր մանրամասնը տեղադրում  են սոցցանցում, իսկ այն գովազդի շնորհիվ մեծ գումարներ է վաստակում: Շահույթը հիմնված է օգտատիրոջ նախասիրությունների վրա, սակայն օգտատերը շահույթ չի ստանում», - նշել է նա:
Նրա խոսքով՝ նա ավելի շուտ պատրաստ է վճարել օգտվելու իրավունքի, քան նրա համար, որ իր անձնական տեղեկություններն օգտագորրծում են գովազդի նպատակով:

Apple co-founder Steve Wozniak will leave Facebook out of growing concern for the carelessness with which Facebook and other Internet companies treat the private information of users, USA TODAY reported.
"Users provide every detail of their life to Facebook and ... Facebook makes a lot of advertising money off this," he said in an email to USA TODAY. "The profits are all based on the user’s info, but the users get none of the profits back."
Wozniak said he'd rather pay for Facebook than have his personal information exploited for advertising. And he heaped praise on Apple for respecting people's privacy.
"Apple makes its money off of good products, not off of you," Wozniak said. "As they say, with Facebook, you are the product."