Բելգիայի ոստիկանությունը թենիսի պայմանավորված խաղերի կազմակերպման կասկածանքով ձերբակալել է վեցերորդ հայը: Ավելի վաղ հինգ հայ մեղադրվել էր կոռուպցիայի, փողերի լվացման եւ կեղծիքների համար, հաղորդում է AFP-ն: Ի տարբերություն մնացած հինգ ձերբակալվածի՝ 32-ամյա Կարեն Հ.-ն մեղադրվում է նաև մոլախաղերում մասնակցության ժամանակ խախտումների համար:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 5-ին Բելգիայի ոստիկանությունը ձերբակալել էր 13 անձի, որոնք կասկածվում են թենիսի պայմանավորված խաղերի կազմակերպման համար: Բելգիայի եւ Հայաստանի քաղաքացին:երից բաղկացած հանցավոր խմբավորումը կասկածվում է 2014 թվականից ի վեր թենիսի պայմանավորված խաղերի կազմակերպման համար: Նրանցից 8-ը ազատ է արձակվել:
Հանդիպումները կայացել են Futures and Challenger սերիայի մրցաշարերում, որոնց հիմնականում մասնակցում են պատանի և երիտասարդ թենիսիստները: Ստացված գումարները դուրս են բերվել Բելգիայից:

Belgian police have detained a sixth Armenian on suspicion of match-fixing in tennis.
Earlier, five Armenians were charged with corruption, money laundering and fraud, reported Agence France-Presse (AFP) news agency.
Unlike the other five detainees, however, Karen H., 32, is charged also with committing violations while gambling.
On June 5, Belgian police detained thirteen people during raids linked to an investigation into match-fixing in professional tennis since 2014. Eight of them, however, were later released.
A Belgian Armenian crime gang has been involved in corrupting lower division matches on the Futures and Challenger circuits.