Գյանջայի քաղաքապետ Էլմար Վելիևի վրա մահափորձի մասին գործով 11 մարդ է կալանավորված։
Ինչպես հայտնում են լրատվամիջոցները, վկայակոչելով Ադրբեջանի մամուլի ծառայությունը, կալանավորվել է Ֆիրուդին Զեյնալովը, 1982 թ․ ծնված, Ջաֆար Զալովը, 1977 թ․ ծնված, Մահիր Ազիզովը, 1986 թ․ ծնված, Մուրազ Ալիևը, 1989 թ․ ծնված, Համլետ Աբդուլաևը, 1978 թ․ ծնված, Ֆիկտետ Ալեկպերովը, 1979 թ․ ծնված, Ռաուֆ Հասանովը ՝ 1983 թ․ ծնված, Ռամիլ Փաշաևը, 1980 թ․ ծնված, Ջեյհուն Սալախովը , 1972 թ․ ծնված, Ռասիմ Մուստաֆաևը, 1980 թ․ ծնված, Էլմիր Զախիդովը, 1996 թ․ ծնված։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 3-ին, ժամը 20։30-ին Գյանջայի վարչական շենքի առաջ իրականացվել է զինված հարձակում քաղաքի գործադիր իշխանության ղեկավար Էլմար Վելիևի վրա։ Հանցագործությունն իրականացրած Յունիս Սաֆարովը միանգամից ձերբակալվել է ու զինաթափվել ոստիկանների կողմից, որոնք դեպքի վայրում էին գտնվում։ Նրա նկատմամբ հարուցվել է քրեական գործ՝ 29, 120․2․7 հոդվածներով (մահափորձ՝ երկու ու ավելին մարդկանց վրա) ու 228 հոդվածով (ապօրինի զենք պահել), իրականացվում են քննչական միջոցառումներ։

По делу о покушении на мэра Гянджи Эльмара Велиева арестованы 11 человек.
Как сообщают СМИ со ссылкой на пресс-службу МВД Азербайджана, арестованы  Фирудин  Зейналов, 1982 г.р., Джафар Залов, 1977 г.р.,  Махир Азизов, 1986 г.р., Мураз Алиев, 1989 г.р., Гамлет Абдуллаев, 1978 г.р., Фикрет Алекперов, 1979 г.р., Рауф Гасанов, 1983 г.р., Рамиль Пашаев, 1980 г.р., Джейхун Салахов, 1972 г.р., Расим Мустафаев, 1980 г.р., Эльмир Захидов, 1996 г.р.
Напомним, 3 июля в 20:30 перед административным зданием ИВ Гянджи было совершено вооруженное нападение на главу Исполнительной власти города Эльмара Велиева. Совершивший преступление Юнис Сафаров (1983 года рождения) сразу же был задержан и обезоружен сотрудниками полиции, которые находились на месте происшествия. В отношении него возбуждено уголовное дело по статьям 29, 120.2.7 (покушение на убийство двух и более лиц) и 228 (незаконное ношение огнестрельного оружия) Уголовного кодекса АР, осуществляются следственные мероприятия.