Թուրք գեղեցկուհի, The Queen of Eurasia գեղեցկության 2016–ի հաղթող Սիբել Դեմիրալփը շանտաժ անելու մեղադրանքով դատապարտվել է 13 տարվա ազատազրկման։
Թուրքական Sozcu պարբերականի փոխանցմամբ՝ Սիբել Դեմիրալփը հանցավորության համաձայնության է եկել մի խումբ տղամարդկանց հետ հայտնի գործարարից շանտաժի միջոցով գումարներ շորթելու համար։ Այնուհետ գեղեցկուհին գործարարին կանչել է վարձակալած մի բնակարան։ Այդ  ժամանակ էլ մերկացած տղամարդուն լուսանկարել են տանը թաքնված տղամարդիկ եւ պահանջել խոշոր գումար։ Գործարարը հրաժարվել է, որից հետո նրան ծեծել են եւ ստիպել իրենց հաշվեհամարին խոշոր գումար փոխանցել։
Այնուհետ բնակարանից դուրս փախած գործարարը դիմել է ոստիկանություն։
Դատարանում գեղեցկուհին զղջացել է իր արարքի համար եւ խնդրել մեղմ պատիժ սահմանել, սակայն դատավորը գեղեցկուհուն դատապարտել է 13 տարվա ազատազրկման։

Турецкую модель, победившую в конкурсе красоты «Королева Евразии-2016», приговорили к тюремному заключению сроком на 13 лет, сообщает Lenta  со ссылкой на Daily Mirror.
25-летнюю Сибель Демиральп и ее сообщников признали виновными в похищении человека, насильственном отъеме денег и нарушениях, связанных с использованием кредитных карт.
Бывшую королеву красоты арестовали по жалобе владельца ювелирного магазина, который обвинял ее в вымогательстве. По его словам, они познакомились в интернете. Девушка пригласила его на завтрак, но там была организована засада. По указанному адресу ювелира поджидали пятеро мужчин. Они силой раздели его, сфотографировали обнаженным и пригрозили опубликовать снимки, если он не заплатит. Ему пришлось снять с кредитной карты и отдать им 250 тысяч лир.
В зале суда Демиральп заплакала и признала вину. Ее адвокат заявил, что она сожалеет об участии в преступлении.