Հենց նոր ստացա Ոստիկանության Հրազդանի բաժնի հետաքննիչ Տիգրան Սիրունյանի որոշումը՝ «Անկախ դիտորդի» ներկայացուցիչներին խոչընդոտելու դեպքով քրեական գործի հարուցումը մերժելու մասին: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է «Անկախ դիտորդ» դաշինքի անդամ, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» կազմակերպության ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը:
«Մի խոսքով, հետաքննիչը, գործնականում հաստատելով խոչընդոտման փաստը, գտել է, որ հանցակազմ չկա՝ անգամ չփորձելով այդ մոտեցումը հիմնավորել որեւէ «վերլուծությամբ»:
Բողոքարկելու ենք դատախազություն: Նման բան անգամ «հին Հայաստանում» ամեն անգամ չէր պատահում»,-»,-գրել է Իոաննիսյանը՝ գրառումից հետո հավելելով. «Սասուն Միքայելյանի անվան ոստիկանության Հրազդանի բաժին»:

Даже в «прежней» Армении такое не каждый день можно было  встретить. Об этом на своей странице в Facebook 15 ноября написал член блока «Независимый наблюдатель», координатор организации «Объединение осведомленных граждан» Даниел Иоаннисян.
Он отметил, что только что получил решение следователя департамента полиции Раздана Тиграна Сируняна об отказе в возбуждении уголовного дела за препятствование работе представителей блока «Независимый наблюдатель».
«Получается, следователь, фактически подтвердив факт препятствования работе, не обнаружил состава преступления, и даже не попытался каким-либо «анализом» оправдать такой подход. Мы собираемся обратиться в прокуратуру», - написал Даниел Иоаннисян, добавив: